Упродовж останнього тижня спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області в посівах озимих та ярих зернових колосових культур виявлене заселення 14-71% обстежених площ смугастими хлібними блішками та злаковими п’явицями за середньої чисельності 0,5-1, максимальної – 1-2 екз. на кв. м. Поширюються злакові попелиці та пшеничний трипс із заселенням 1,0-3% рослин на 34-82% площ.
Тривало поширення клопа шкідливої черепашки в посівах озимих зернових колосових за чисельності імаго 0,5-1 екз. на кв. м із заселенням 100% обстежених площ. Продовжувалась яйцекладка фітофага за чисельності яєць 0,3-1 екз. на кв. м.
Упродовж наступних одного-двох тижнів по всіх господарствах області відбуватиметься заселення посівів озимих та ярих зернових колосових культур клопом, а також яйцекладка та відродження личинок фітофага.
При перевищенні економічного порогу шкідливості (двох і більше личинок клопа шкідливої черепашки на кв. м у посівах сильних і цінних сортів пшениці, на решті посівів – 4-6, у насіннєвих посівах ячменю – 8-10 личинок) проводять термінові заходи з хімічного захисту посівів, дотримуючись регламентів застосування пестицидів та техніки безпеки.
Виявлене ураження 1,0-1,6, максимально 2,0-3% рослин озимих зернових колосових культур септоріозом, борошнистою росою, бурою листковою іржею та кореневими гнилями на 34-52% площ.
Надалі, враховуючи наявності на поточний період сприятливих погодних умов та достатнього запасу інфекції, можливе зростання розвитку септоріозу, борошнистої роси та інших хвороб у посівах озимих та ярих зернових колосових культур.
З метою обмеження поширення комплексу хвороб зернових культур проводять обробку посівів дозволеними до використання фунгіцидами.
Посіви кукурудзи продовжують заселяти смугасті хлібні блішки за чисельності 1,0 – 5 екз. на кв. м та пошкодження 1,9 – 5% рослин. Поширеність шкідника склала 100%.
Посіви гороху продовжує заселяти горохова попелиця, яка нараховувалась за чисельності 5,0 екз. на 100 п.с. Поширеність шкідника склала 100%.
У посівах соняшнику на всіх обстежених площах сірий буряковий довгоносик нараховувався за чисельності 1,0 – 2 екз. на кв. м.
Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки із забезпеченням збереження корисної ентомофауни та медоносних бджіл.