Керівниками територіальних органів Держпродспоживслужби посилено контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання населених пунктів
опубліковано 30 вересня 2021 року о 15:39

За інформацією територіальних органів станом на 30 вересня 2021 року під наглядом Держпродспоживслужби знаходиться 63165 об’єктів водопостачання, у тому числі 10375 об’єктів централізованого та 52790 об’єктів нецентралізованого водопостачання та 1977 об’єктах водовідведення.

З початку року перевірено 8999 об’єктів водопостачання, що склало 14,2 % від кількості об’єктів водопостачання, із них обстежено 2788 об’єктів централізованого та 6213 об’єктів нецентралізованого водопостачання.

Під час здійснення перевірок на предмет дотримання вимог санітарного законодавства порушення встановлено на 4688 об’єктах водопостачання, що складає 52 % від перевірених об’єктів. Кількість об’єктів централізованого водопостачання, на яких встановлено порушення - 1697 (60,9 %) та об’єктів нецентралізованого водопостачання - 2981 (48 %).

За результатами перевірок найвищі показники порушень вимог санітарного законодавства – понад 70 % встановлено у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Рівненській, Тернопільській та Харківській областях.

На території 5 областей (Київській, Львівській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях) відсоток порушень складає від 70 до 50 %.

За результатами перевірок на 280 об’єктах водовідведення, порушення встановлено на 142 (50,7 %).

Відповідно до укладених договорів здійснюється відбір та дослідження проб води питної за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

З початку року досліджено 13205 проб питної води централізованого водопостачання, у тому числі за результатами відомчого контролю, не відповідало гігієнічним нормативам 1853 проби (14 %). Досліджено за мікробіологічними показниками – 5708 проб, відхилення склало 12,8 % та за санітарно-хімічними показниками - 9560 проб, відхилення від гігієнічних норм склало 14 %.

Із джерел нецентралізованого водопостачання досліджено 2071 пробу води питної, відхилення встановлено у 642 пробах (31 %), зокрема за санітарно-хімічними показниками не відповідало 26,4 % проб, за мікробіологічними показниками – 28 %.

Досліджено 328 проб води поверхневих водойм І категорії, відхилення виявлено в 53 пробах (16,2 %), зокрема за санітарно-хімічними показниками не відповідало 16,7 % проб, за мікробіологічними показниками – 13 %.

За результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) на підставі встановлених порушень санітарного законодавства територіальними органами Держпродспоживслужби ініційовано 337 засідань комісій ТЕБ та НС, направлено 1588 приписів, пропозицій, рекомендаційних листів тощо, накладено 323 штрафів на суму 150295,0 грн.

За результатами обстеження фахівцями Держпродспоживслужби у Харківській області до правоохоронних органів передано 1 справу.

Основними порушеннями на об’єктах централізованого водопостачання залишаються такі: виробничий лабораторний контроль безпечності та якості питної води проводиться з порушенням термінів, визначених затвердженою робочою програмою (графіком) виробничого лабораторного контролю безпечності та якості питної води; відсутній проект із зазначеними зонами санітарної охорони джерела централізованого водопостачання, у межах першого поясу санітарної охорони джерела водопостачання не підтримується особливий режим санітарної охорони (розміщуються сільськогосподарські угіддя, споруди для зберігання господарсько-побутових відходів, майданчики для відстою великогабаритного транспорту, відбувається забруднення грунту рідинними мастильними матеріалами); відсутні позитивні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на нормативно-технічний документ, за яким здійснюється виробництво води питної, технологічний регламент, сполуки, матеріали, речовини, які використовуються в процесі обробки води; не здійснюється систематичний виробничий контроль за безпечністю та якістю води від місця водозабору до місця її споживання; під час знезараження водопровідної питної води залишкові концентрації реагентів не визначаються; до територіального управління Держпродспоживслужби області не надається інформація про результати виробничого контролю безпечності та якості питної води, забруднення джерел питного водопостачання, аварійні ситуації, працівниками, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб медичний огляд пройдений не в повному обсязі.

Для усунення порушень, виявлених у ході обстежень, на адресу органів місцевого самоврядування, балансоутримувачам направляються пропозиції щодо вжиття заходів реагування та доведення об’єктів нецентралізованого питного водопостачання до нормативних вимог.

Керівниками територіальних органів Держпродспоживслужби посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів. Робота в даному напрямку продовжується.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux