Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 25 травня 2023 року
опубліковано 25 травня 2023 року о 11:51

Упродовж останнього тижня спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області в посівах озимих зернових колосових культур виявлене заселення 100% обстежених площ смугастими хлібними блішками та злаковими п’явицями за середньої чисельності 0,9-1,1, максимальної – 3-5 екз. на кв. м. У посівах озимини поширюються злакові попелиці із заселенням 1,6-3% рослин на 63% площ. Також був літ пшеничної (чорної злакової) мухи за чисельності 8,1-20 екз. на 100 помахів сачком на 93% площ.

Отримані сходи ячменю ярого на 100% обстежених площ заселяли смугасті хлібні блішки за середньої чисельності 1,0, максимальної – 7 екз. на кв. м.

Тривало поширення клопа шкідливої черепашки в посівах озимих зернових за чисельності імаго 0,4-1 екз. на кв. м із заселенням 93% обстежених площ. Продовжувалась яйцекладка фітофага за чисельності яєць 0,1-1 екз. на кв. м.

За наявності 2-4 і більше клопів, що перезимували, на кв. м під час виходу озимих зернових культур у трубку й 3-4 екз. на кв. м ячменю ярого у фазу кущіння-виходу в трубку посіви обприскують дозволеними до використання інсектицидами.

У разі перевищення економічного порогу шкідливості (двох і більше личинок клопа шкідливої черепашки на кв. м у посівах  сильних і цінних сортів пшениці, на решті посівів – 4-6, у насіннєвих посівах ячменю – 8-10 личинок) проводять термінові заходи з хімічного захисту посівів дотримуючись регламентів застосування пестицидів та техніки безпеки.

Тривало ураження 1,0-5,5, максимально 2,0-16% рослин озимих зернових септоріозом, борошнистою росою, бурою листковою  іржею та кореневими гнилями відповідно на 100, 100, 30 і 28% площ.

Надалі, враховуючи наявності на поточний період сприятливих погодних умов та достатнього запасу інфекції, слід очікувати зростання розвитку септоріозу, борошнистої роси та інших хвороб у посівах озимих та ярих зернових колосових культур.

З метою обмеження поширення комплексу хвороб зернових культур під час виходу в трубку озимих зернових за умови поширення борошнистої роси, септоріозу й бурої листкової іржі з розвитком хвороби 1,0-5% проводять обробку посівів дозволеними до використання фунгіцидами.

Сходи кукурудзи на 100% обстежених площ заселяли смугасті хлібні блішки за середньої чисельності 1,0, максимальної – 3 екз. на кв. м.

Посіви гороху на 92% обстежених площ заселяли бульбочкові довгоносики за чисельності 1,3-3 екз. на кв. м з пошкодженням 3,0-5% рослин у слабкому ступені. Горохова попелиця нараховувалась за чисельності 15,0 екз. на 100 помахів сачком на 30% обстежених площ. Піщаний мідляк у посівах гороху виявлений за чисельності 1,0-2 екз. на кв.м на 70% обстежених площ.

У посівах соняшнику на всіх обстежених площах сірий буряковий довгоносик нараховувався за чисельності 1,0-2 екз. на кв. м. У фазу сходів – першої пари справжніх листків соняшнику проти сірого та інших довгоносиків за чисельності 2 і більше екз. на кв. м проводять обробки дозволеними до використання інсектицидами.

У посівах озимого ріпаку виявлене заселення 1,0-5% рослин ріпаковим квіткоїдом, великим (стебловим) ріпаковим прихованохоботником та капустяною попелицею на всіх обстежених площах.

Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки із забезпеченням збереження корисної ентомофауни та медоносних бджіл.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux