Фахівці Дежпродспоживслужби Тернопільщини провели моніторинг питної води в області
опубліковано 13 листопада 2020 року о 14:48

Згідно з планом моніторингових досліджень фахівці  Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснюють вибірковий лабораторний контроль якості питної води, першочергово централізованого водопостачання, як в місті Тернополі, так і по усіх сільських та міських населених пунктах області, а також з природних каптажів, джерел та індивідуальних свердловин, криниць.

Дослідження усіх проб води проводиться за показниками її безпеки, зокрема:

- за фізико-хімічними показниками: (Ph, нітрити, хлориди, сульфати, загальна твердість, амоній, окислюваність, залізо, хлор залишковий, сухий залишок);

- за органолептичними показниками (смак, присмак, запах під час нагріву).

- на токсичні елементи: (свинець, цинк, мідь);

- за мікробіологічними показниками: (загальне мікробне число, колі форми, ентерококи);

Станом на 01.11.2020р. проведено дослідження 815 взірців води з джерел та мереж централізованого водопостачання за мікробіологічними показниками, в результаті досліджень яких у 80 взірцях виявили відхилення від нормативних допустимих значень. 732 взірців за санітарно-хімічними показниками, за результатами досліджень виявили відхилення у 283 взірцях та 188 взірців досліджено на вірусологічні показники, відхилень не виявили.

Дані показники є нижчими від середнього рівня відхилень по Україні з джерел централізованого водопостачання, що в першу чергу зумовлено тим, що централізоване водопостачання в області здійснюється лише з підземних джерел водопостачання.

З джерел децентралізованого водопостачання цього року було досліджено 626 взірців води за мікробіологічними показниками, в результаті досліджень яких у 109 взірцях  виявили відхилення від нормативних допустимих значень. 577 взірців за санітарно-хімічними показниками, за результатами досліджень виявили відхилення у 159 взірцях. 109 взірців досліджено на вірусологічні показники, відхилень не виявили.

Значні показники відхилень зумовлені тим, що значна частка взірців була відібрана з індивідуальних криниць домогосподарств під час підтоплень, внаслідок розливу річки Дністер в Монастириському районі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux