Відділом прикордонного інспекційного контролю «Полтава» управління державного контролю на кордоні Східного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні регулярно проводиться державний контроль яєць курячих харчових для подальшого експорту з України.
Під час здійснення заходів державного контролю інспектори дотримуються вимог Закону України «Про ветеринарну медицину», законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.
Завдяки своїй харчовій цінності споживання курячих яєць з кожним роком збільшується на усіх континентах. Україна входить в першу 10-ку країн за об’ємом експорту курячого яйця. Основні споживачі харчових яєць – країни ОАЕ, Сінгапур, Катар і ін.
Збільшення попиту призвело до збільшення об’ємів виробництва яєць в Україні. Щоб споживач отримав товар гідної якості, потрібно враховувати вимоги до його зберігання та перевезення. При огляді ватажу відмічаємо, що шкаралупа яєць – чиста, непошкоджена, без видимих змін структури та без слідів крові чи посліду; без стороннього запаху та мають маркування. Яйця відповідають вимогам ДСТУ 5028:2008 IQS 1180/1988. Термін зберігання яєць: 90 діб за температури від 0 до 20С і відносній вологості від 70 до 75 %. Пакуються яйця у спеціальний прес-картон або лотки (комірки). Лотки розміщують у коробки з гофрованого картону окремо за видом та категорією. Обов’язкове маркування кожної коробки яєць на етикетці транспортної тари вказують:
В якості тари для перевезення харчових курячих яєць використовують морські рефрижераторні контейнери.