Фітосанітарна безпека є важливою складовою частиною продовольчої безпеки, а головний пріоритет роботи фітосанітарних інспекторів є захист території України від ризиків, пов’язаних з проникненням та акліматизацією шкідливих організмів. Окреслив одне із головних завдань служби заступник Голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський під час підписання Меморандуму з директором Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України Олександром Борзіх.
«Розвиток науки у сфері захисту і карантину рослин надзвичайно важливі на кожному етапі: від вибору якісного продукту для вирощування до постачання безпечного харчового продукту рослинного походження на стіл споживача. Я впевнений, що спільна співпраця фахівців Держпродспоживслужби та Інституту захисту рослин стане непереборною силою на захисті продовольчої безпеки, а також підвищить експортний потенціал нашої країни, яка володіє значним аграрним потенціалом», – приймає Вадим Чайковський .
«Спільна робота служби та інституту сприяє зміцненню фітосанітарної безпеки нашої держави, за допомоги об’єднання вітчизняної аграрної науки і професійної практики під час здійснення фітосанітарних заходів щодо запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів» - підкреслив Олександр Борзіх.
Предметом Меморандуму є встановлення партнерських відносин щодо вивчення видового складу, біології та екології шкідливих організмів, зокрема регульованих, розробки прогнозу їх поширення та/або занесення в Україну, проведення науково-дослідних робіт у сфері захисту та карантину рослин, координації моніторингу, виявлення та ідентифікації регульованих. шкідливих організмів в Україні, проведення фітосанітарної діагностики та фітосанітарних заходів.
В рамках положення цього Меморандуму сторони домовилися співпрацювати в таких напрямках:
Керівництво Держпродспоживслужби та Інститут захисту рослин НААН домовилися і надали тісно співпрацювати шляхом проведення спільних форумів, семінарів, круглих столів та проведення науково-дослідних робіт з призначення регульованих шкідливих організмів, локалізації та ліквідації їх вогнищ.