Фахівці відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Охтирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед рибних господарств щодо важливості вчасного проведення профілактичних заходів шляхом паразитологічного та гідрохімічного моніторингу задля недопущення паразитарних та інфекційних захворювань риби, а також підвищення ефективності їх діяльності та якості продукції.
Спеціалісти відділу взяли участь у комісійному контролі за проведенням робіт з відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах по ФОП Заставенко с. Боромля, Охтирського району.
З цієї нагоди наголошуємо, що на рибопродуктивність ставків суттєво впливає їх епізоотичний стан. Випадки значної загибелі риб реєструються у водоймах області досить часто, конкретні причини їх різноманітні. Основними чинниками, які сприяють виникненню хвороб риб та їх загибелі є безконтрольне перевезенні риби, порушення карантинних заходів включаючи обов’язкові лабораторні дослідження та обстеження водоймищ, низька біотехнічна культура та якість кормів, погіршення умов вирощування, антропогенне забруднення водойм. Профілактика хвороб риб повинна стати обов'язковою і здійснюватися не лише при безпосередній загрозі епізоотії, але й на всіх етапах вирощування риби. Труднощі у попередженні захворювань зумовлюються нехтуванням операторами ринку рибництва лабораторної діагностики та радикальних засобів боротьби.
Тому, цивілізований підхід до справи рибоводів є важливими завданнями сучасного рибництва, оскільки від їх вирішення залежить ефективність розведення об'єктів аквакультури і збереження рибопродукції. В зв'язку з цим зростає роль служби ветеринарної медицини, основними завданнями якої є профілактика і ліквідація хвороб риб, а також охорона людей і тварин від зоонозів, джерелом збудників яких є риба, що використовується в їжу і корм.