Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області приділяє велику увагу вжиттю заходів з недопущення в обіг риби свіжої та рибопродуктів дикого вилову з водоймищ, які мають сполучення з Чорним морем. У період з 7 по 15 червня 2023 року не допущено до реалізації 455,5 кг риби солоної, копченої, в’яленої та морепродуктів у зв’язку з відсутністю документів, що підтверджують походження. За порушення вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів притягнуто до адміністративної відповідальності 87 осіб на суму 5202,00 грн.
Зауважимо, що в результаті руйнації Каховської ГЕС спостерігається загибель риби у великих обсягах, переробка та споживання якої може спричинити виникнення харчових отруєнь, зокрема ботулізму - дуже небезпечного і в багатьох випадках смертельного захворювання. Головне управління рекомендує утриматися від придбання на стихійних ринках та вживання риби в будь-якому вигляді. Не наражайте себе на небезпеку, адже жоден із способів приготування не зробить її безпечною для вас.
Пропонуємо дотримуватися низки рекомендацій:
У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря. Наголошуємо, що реалізація живої риби має проводитись виключно з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, а саме експертних висновків державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи (ДЛВСЕ) на ринку.
Попередження утриматися від придбання та вживання риби пролунали під час ефіру на 7-му каналі щодо екологічної безпеки на Одещині за участі начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та контролю у сфері органічного виробництва Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головного державного ветеринарного інспектора Одеської області Анжели Ткаченко.