Стійкість до протимікробних препаратів або антибіотикорезистентність – глобальна проблема сьогодення і Держпродспоживслужба в межах наданих повноважень вживає заходи для її подолання.
В останній тиждень серпня у Львові відбувся Всеукраїнський семінар на тему “Антибіотикорезистентність: глобальна криза, проблеми і рішення”, організований Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів спільно з Державним науково-дослідним контрольним інститутом ветеринарних препаратів та кормових добавок. Захід пройшов під головуванням першого заступника Голови Держпродспоживслужби Олега Осіяна.
«Боротьба з антибіотикорезистентністю є однією з найактуальніших світових проблем – зазначив Олег Осіян, - сьогодні ми обговорюємо не лише проблеми, а й конкретні шляхи їх вирішення. Важливо розробити спільну стратегію, що дозволить ефективно протидіяти цій загрозі, захистити здоров’я наших громадян та забезпечити продовольчу безпеку країни.»
Провідні фахівці у сфері бактеріології, мікробіології та ветеринарної медицини, а також представники провідних наукових установ та міжнародних організацій, зокрема Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в ході заходу обговорили сучасні аспекти глобальної кризи антибіотикорезистентності та поділились власним досвідом боротьби з цією проблемою.
В практичній частині семінару провідні експерти з бактеріології та мікробіології лабораторій Держпродспоживслужби провели майстер-класи з методології визначення антимікробної чутливості мікроорганізмів.
Проведення такого заходу сприяє пошуку нових шляхів раціонального використання антибіотиків як у ветеринарній медицині, так і в охороні здоров’я людини, а також вдосконаленню лабораторної діагностики.
Довідково. Антибіотикорезистентність - це стійкість бактерій до антибактеріального препарату. Основна причина появи стійкості до антибіотиків - це безвідповідальне вживання цих препаратів. Зловживання антибіотиками у тваринництві призводить до появи стійких штамів бактерій, які можуть передаватися людям через харчові продукти та безпосередній контакт. Це створює серйозну загрозу здоров’ю населення та ставить під сумнів ефективність лікування інфекційних захворювань.