Держпродспоживслужбою з метою забезпечення контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів здійснено 29675 заходів нагляду, порушення встановлено на кожному шостому перевіреному об’єкті
опубліковано 18 жовтня 2021 року о 15:40

З метою запобігання поширення коронавірусу SARS-CoV-2 на території України на виконання доручень Прем’єр-міністра України, протокольних доручень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, постанов Головного державного санітарного лікаря України та пункту 36 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», територіальними органами Держпродспоживслужби посилено державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів закладами дошкільної освіти, закладами громадського харчування, фізичної культури та спорту, ринками, закладами, що надають послуги з розміщення, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо.

На даний час в країні триває зростання кількості хворих на COVID-19, рівень захворюваності на коронавірус перевищений у більшості регіонів.

У «помаранчевій зоні» станом на 17 жовтня перебувають 16 областей (Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька і Чернігівська області). Всі інші області знаходяться у «жовтій» зоні, у «зеленій» зоні не знаходиться жодна область України.

Держкомісія ТЕБ та НС на засіданні 15 жовтня вирішила встановити «червоний» рівень епіднебезпеки у Дніпропетровській, Донецькій, Херсонській, Одеській та Запорізькій областях. У зв'язку з цим з 18 жовтня на території цих областей запроваджуються додаткові обмежувальні заходи, які передбачені для «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

Зокрема, забороняється: робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос; робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо; робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл; робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів; проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів; робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Водночас ці обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні епіднебезпеки не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні.

Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалює Держкомісія ТЕБ та НС.

Фахівцями Держпродспоживслужби з метою забезпечення контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19, в межах компетенції здійснюються заходи щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину, зокрема дотримання вимог щодо носіння масок в громадських будинках та спорудах, під час проведення масових заходів, дотримання соціальної дистанції, здійснення визначених заходів дезінфекції тощо (із залученням засобів масової інформації для висвітлення процесу та результатів).

Так, фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби за період з 11.10.2021 по 17.10.2021 здійснено 29675 заходів нагляду, порушення встановлено на 4552 об’єктах (15 %), тобто на кожному шостому перевіреному об’єкті. До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування, зокрема надано 4371 припис (пропозицію), складено 993 протоколи, у 731 випадку щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 489 випадках поінформовано органи Національної поліції.

У тому числі перевірено:

12317 об'єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення щодо недотримання суб’єктами господарювання протиепідемічних заходів встановлено на 2144 об'єктах (17 %), тобто на кожному шостому перевіреному об’єкті. За недотримання вимог протиепідемічних заходів надано 1924 приписи (рекомендації), складено 569 протоколів про адміністративне правопорушення, у 331 випадку щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 218 випадках поінформовано органи Національної поліції;

8517 об'єктів торгівлі непродовольчими товарами, порушення встановлено на 1499 (18 %) об’єктах, тобто майже на кожному п’ятому перевіреному об’єкті. За результатами перевірок складено 247 протоколів, надано 1398 приписів (рекомендацій), у 189 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 143 випадках поінформовано правоохоронні органи;

3465 закладів громадського харчування, із них на 507 (15 %) об’єктах встановлено порушення дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, тобто у кожному сьомому перевіреному закладі, за результатами проведених перевірок надано 449 приписів (рекомендацій), складено 100 протоколів, у 88 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 76 випадках поінформовано органи Національної поліції;

736 перукарень та салонів краси, на 88 (12 %) обʼєктах встановлено порушення санітарних вимог, що майже в кожному восьмому перевіреному обʼєкті. До порушників застосовувались відповідні заходи, зокрема надано 90 приписів (рекомендацій), складено 22 протоколи, у 21 випадку щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 10 випадках поінформовано органи Національної поліції;

3131 інший об’єктів нагляду (агропромислові ринки, аптеки, ТРЦ, розважальні заклади, об’єкти водозабезпечення тощо), на 643 об’єктах встановлено порушення (20 %), тобто майже на кожному п’ятому об’єкті. За результатами перевірок надано 620 приписів (рекомендацій), складено 75 протоколів, у 67 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 33 випадках поінформовано органи Національної поліції.

615 дошкільних закладів освіти, порушення встановлено у 61 закладах (10 %), тобто у кожному десятому перевіреному закладі, за результатами обстежень складено 25 протоколів, надано 71 припис (пропозицію), у 15 випадках поінформовано органи місцевої влади, у 2 - органи Національної поліції;

858 закладів загальної середньої освіти, порушення встановлено у 111 закладах (13 %), тобто майже у кожному сьомому перевіреному закладі; за результатами обстежень надано 115 приписів (пропозицій), складено 51 протокол, у 23 випадках поінформовано органи місцевої влади та у 3 випадках поінформовано органи Національної поліції;

20 ВНЗ, ПТУ, коледжів, технікумів та 16 гуртожитків, порушення встановлено в 5 закладах освіти (25 %), за встановлені порушення складено 4 протоколи, надано 3 приписи, у 4 випадках поінформовано органи Національної поліції;

Основні порушення, які виявлялись під час обстежень: відсутні позначки на входах, виходах і в місцях розрахунку щодо дотримання відвідувачами безпечних відстаней; порушення маскового режиму; порушення режиму дезінфекції; недостатній запас засобів індивідуального захисту тощо. Окрім того, спостерігається нехтування населенням протиепідемічних правил, зокрема, використання засобів індивідуального захисту.

З метою вирішення нагальних питань у період карантину фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби взято участь у 62 засіданнях регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з наданням дієвих пропозицій.

У регіонах розроблено комунікаційні плани щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед населення через ЗМІ, соціальні мережі та інші канали комунікації, спрямованої на недопущення поширення COVID-19.

З метою інформування населення щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, Держпродспоживслужбою за зазначений період проведено 191 захід з інформування населення (телебачення, соціальні мережі та інтернет-видання, засоби масової інформації) та здійснено 11558 інформаційно-просвітницьких заходи (роз’яснення, бесіди, листівки тощо).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux