Держпродспоживслужба у Полтавській області проаналізувала 105 тисяч цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення
опубліковано 16 липня 2020 року о 18:14

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області продовжує роботу з моніторингу формування державних регульованих цін на лікарські засоби у рамках Урядової програми «Доступні ліки».

За І півріччя 2020 року працівниками відділу контролю за регульованими цінами Головного управління проаналізовано 105 тисяч цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення. Щомісяця опрацьовується інформація від 55 до 77 аптечних закладів.

Контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, роздрібних цін а також граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок до цін на ліки, вартість яких  підлягає відшкодуванню з бюджету здійснюється шляхом ретельного аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів.

Нагадаємо споживачам, що наразі діє державне регулювання цін на лікарські засоби  шляхом встановлення граничної постачальницько-збутової надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничної торговельної (роздрібної) надбавки в розмірі 15 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

З урахуванням затверджених розмірів надбавок Міністерство охорони здоров’я України встановлює фіксовані оптово-відпускні та роздрібні ціни у Реєстрах лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Проведеною роботою за I півріччя 2020 року встановлено порушення діючого законодавства по ціноутворенню на 3 суб’єктах господарювання, а саме реалізація суб’єктами господарювання лікарських засобів, фактичні роздрібні ціни на які перевищували їх фіксований розмір та завищення граничної торговельної надбавки.

Так, наприклад, у квітні суб’єктом господарювання була сформована роздрібна ціна на лікарський засіб «Діаформін®» таблетки, сила дії 500 мг, № 60 з торговельною надбавкою 59, 7%, при граничному розмірі 15%. Відповідно до рекомендацій Головного управління аптечними закладами усунуті виявлені порушення по ціноутворенню.

Проведена робота спрямована на забезпечення контролю за правильністю формування та  застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, запобігання випадків порушень державної дисципліни цін на лікарські засоби.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux