Відділ зменшення загрози Посольства США в Україні надіслав Держпродспоживслужбі на погодження проект плану технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності», який передбачає додаткове фінансування на проведення робіт в Україні та продовження дії контракту до 07.04.2019.
Реципієнтами в рамках вказаної програми виступають установи Держпродспоживслужби, Національної академії аграрних наук України та Міністерства охорони здоров’я України.
Планом передбачається фінансування проведення навчань та підтримка участі у конференціях реципієнтів проекту, підтримка життєдіяльності об’єктів реципієнтів, роботи з будівництва та модернізації лабораторій, що є реципієнтами за проектом.
Співпраця в рамках біологічної діяльності бере свій початок від 29 серпня 2005 року, коли було підписано Угоду між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки стосовно співробітництва у галузі запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї (далі - Угода). А згодом, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. № 1154-р, Державний комітет ветеринарної медицини України та Українську академію аграрних наук визначено додатковими виконавчими органами для реалізації Угоди.
Упродовж 2012 року було модернізовано три лабораторії в Луганській, Львівській та Дніпропетровській областях (сфера управління Держветфітослужби України) та дві лабораторії в Інституті ветеринарної медицини та Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини (сфера управління НААН). Крім того, у рамках Угоди американською стороною було передано регіональним державним лабораторіям ветмедицини 12 спецавтомобілів та проведено тренінги-навчання українських фахівців з біобезпеки та біозахисту, а також з епідеміології.
У 2013 році співпрацю було зупинено у зв’язку із закінченням терміну дії Угоди.
З метою відновлення співробітництва та на виконання Угоди Держветфітослужбою України разом з американською стороною було розроблено план технічної допомоги, яким передбачалося реалізація спільних наукових проектів, навчання українських спеціалістів на міжнародних тренінгах, семінарах, конференціях та підтримку лабораторій, які були модернізовані в рамках виконання Угоди в попередні роки.
План технічної допомоги зареєстрований в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України 14.06.2015 за № 3253. Діючий план технічної допомоги був затверджений на період з 06.03.2015 по 20.09.2017.