Держпродспоживслужба продовжує роботу з моніторингу формування державних регульованих цін на лікарські засоби у рамках Урядової програми «Доступні ліки»
опубліковано 17 липня 2020 року о 15:18

Як повідомлялось раніше, відповідно до доручення Кабінету Міністрів України Держпродспоживслужба продовжує здійснювати моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

За І півріччя цього року працівниками відділів/секторів контролю за регульованими цінами Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві було проведено 10838 моніторингів, проаналізовано понад 1,7 млн цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, роздрібних цін, а також граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок до цін на ліки, вартість яких підлягає відшкодуванню з бюджету, здійснюється шляхом ретельного аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів.

Нагадаємо споживачам, що наразі діє державне регулювання цін на лікарські засоби шляхом встановлення граничної постачальницько-збутової надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничної торговельної (роздрібної) надбавки в розмірі 15 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

З урахуванням затверджених розмірів надбавок Міністерство охорони здоров’я України встановлює фіксовані оптово-відпускні та роздрібні ціни у Реєстрах лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Проведеною роботою за I півріччя 2020 року встановлено порушення діючого законодавства по ціноутворенню в Київській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях, а саме реалізація суб’єктами господарювання лікарських засобів, фактичні роздрібні ціни на які перевищували їх фіксований розмір та завищення граничної торговельної надбавки.

За результатами цієї роботи, Головними управліннями Держпродспоживслужби у вищезазначених областях, було проведено роз’яснювальну роботу та рекомендовано суб’єктам господарювання привести у відповідність ціни на лікарські засоби, згідно з чинним законодавством.

Держпродспоживслужба спрямовує свою роботу на забезпечення контролю за правильністю застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, запобігання випадків порушень державної дисципліни цін на лікарські засоби.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux