Держпродспоживслужба продовжує перевірки об’єктів питного водопостачання
опубліковано 22 квітня 2020 року о 15:22

Фахівці Головного Управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з представниками органів влади продовжують перевірки об’єктів питного водопостачання.

З 10 квітня 2020 року по 16 квітня 2020 року комісії обстежили 43 об’єкти децентралізованого водопостачання  та 8 об’єктів централізованого.

Тернопільська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби України згідно з розробленим та узгодженим з Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області робочим графіком здійснили відбір та провели дослідження проб питної води з об’єктів централізованого водопостачання – 206, децентралізованого водопостачання – 101.

За результатами проведених досліджень, на об’єктах централізованого водопостачання виявили відхилення у 35-ти пробах (17%), у тому числі із відібраних  90 проб на мікробіологічні дослідження відхилення встановили у 7 пробах ( 8%). З досліджених 85 проб на санітарно-хімічні показники мали місце відхилення у 28-х (33%), у 31 пробі на вірусологічні показники відхилень від нормативів не виявили.

На об’єктах децентралізованого водопостачання відхилення виявили за результатами досліджень у 7-ти пробах (7%). У тому числі із відібраних 43 проб на мікробіологічні дослідження відхилення встановлено у 1 пробі (3%),  з досліджених 43 проб на санітарно-хімічні показники мали місце відхилення у   6-х (14%), у 15 пробах на вірусологічні показники відхилень від нормативів не виявили.

         За результатами комісійних обстежень та об’їздів об’єктів водопостачання зафіксували наступні порушення:

-       недотримання благоустрою території першого поясу зони санітарної охорони джерел водопостачання;

-        відсутність належних умов водовідведення атмосферних вод від водозабірних споруд;

-      відсутність документів, що підтверджують здійснення виробничого лабораторного контролю (на 9-ти об’єктах децентралізованого водопостачання Підволочиської та Скалатської  об’єднаних територіальних громад Підволочиського району та 2-х об’єктах централізованого водопостачання – водогонах у с. Окопи та у с. Урожайне Борщівського району).

         За дорученням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області обстежили та здійснили відбір 21-ї проби води  на об’єктах лікувальної мережі області та місць, визначених для обсервації контактних з хворими на коронавірус. Відхилень не виявили.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux