Державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення станом на 09.09.2021 року
опубліковано 10 вересня 2021 року о 15:24

За інформацією територіальних органів станом на 9 вересня 2021 року під наглядом Держпродспоживслужби знаходиться 63357 об’єктів водопостачання, у тому числі 10381 об’єкт централізованого та 52976 об’єктів нецентралізованого водопостачання та 1977 об’єктів водовідведення.

З початку року перевірено 8067 об’єктів водопостачання, що склало 12,7 % від кількості об’єктів водопостачання, із них обстежено 2516 об’єктів централізованого та 5549 об’єктів нецентралізованого водопостачання.

Під час здійснення перевірок на предмет дотримання вимог санітарного законодавства порушення встановлено на 4058 об’єктах водопостачання, що складає 50,3 % від перевірених об’єктів. Кількість об’єктів централізованого водопостачання, на яких встановлено порушення - 1494 (59,4 %) та об’єктів нецентралізованого водопостачання - 2611 (47 %).

За результатами перевірок найвищі показники порушень вимог санітарного законодавства – понад 70 % встановлено у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Рівненській та Харківській областях.

На території 8 областей (Волинській, Житомирській, Кіровоградській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях) відсоток порушень складає від 70 до 50 %.

За результатами перевірок на 251 об’єкті водовідведення, порушення встановлено на 131 (52,2 %).

Відповідно до укладених договорів здійснюється відбір та дослідження проб води питної за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

З початку року досліджено 11654 проб питної води централізованого водопостачання, у тому числі за результатами відомчого контролю, не відповідало гігієнічним нормативам 1253 проб (11 %). Досліджено за мікробіологічними показниками - 4701 проби, відхилення склало 11,3 % та за санітарно-хімічними показниками - 8642 проб, відхилення від гігієнічних норм склало 10,3 %.

Із джерел нецентралізованого водопостачання досліджено 1569 проб води питної, відхилення встановлено у 411 пробі (26,2 %), зокрема за санітарно-хімічними показниками не відповідало 22,5 % проб, за мікробіологічними показниками – 23,5 %.

Досліджено 267 проб води поверхневих водойм І категорії, відхилення виявлено в 45 пробах (16,9 %), зокрема за санітарно-хімічними показниками не відповідало 16,7 % проб, за мікробіологічними показниками – 13,7 %.

За результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) на підставі встановлених порушень санітарного законодавства територіальними органами Держпродспоживслужби ініційовано 253 засідання комісій ТЕБ та НС, направлено 1381 приписів, пропозицій, рекомендаційних листів тощо, накладено 264 штрафи на суму 136 638 грн.

За результатами обстеження фахівцями Держпродспоживслужби у Харківській області до правоохоронних органів передано 1 справу.

Основними порушеннями на об’єктах централізованого водопостачання залишаються такі: виробничий лабораторний контроль безпечності та якості питної води проводиться з порушенням термінів, визначених затвердженою робочою програмою (графіком) виробничого лабораторного контролю безпечності та якості питної води; відсутній проект із зазначеними зонами санітарної охорони джерела централізованого водопостачання, у межах першого поясу санітарної охорони джерела водопостачання не підтримується особливий режим санітарної охорони (розміщуються сільськогосподарські угіддя, споруди для зберігання господарсько-побутових відходів, майданчики для відстою великогабаритного транспорту, відбувається забруднення грунту рідинними мастильними матеріалами); відсутні позитивні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на нормативно-технічний документ, за яким здійснюється виробництво води питної, технологічний регламент, сполуки, матеріали, речовини, які використовуються в процесі обробки води; не здійснюється систематичний виробничий контроль за безпечністю та якістю води від місця водозабору до місця її споживання; під час знезараження водопровідної питної води залишкові концентрації реагентів не визначаються; до територіального управління Держпродспоживслужби області не надається інформація про результати виробничого контролю безпечності та якості питної води, забруднення джерел питного водопостачання, аварійні ситуації, працівниками, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб медичний огляд пройдений не в повному обсязі.

Для усунення порушень, виявлених у ході обстежень, на адресу органів місцевого самоврядування, балансоутримувачам направляються пропозиції щодо вжиття заходів реагування та доведення об’єктів нецентралізованого питного водопостачання до нормативних вимог.

Керівниками територіальних органів Держпродспоживслужби посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів. Робота в даному напрямку продовжується.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux