Одним із найважливіших завдань карантину рослин є своєчасне виявлення, локалізація і ліквідація регульованих шкідливих організмів, у тому числі і шкідливих організмів лісу. При обстеженні лісонасаджень та огляді лісопродукції завдання державних фітосанітарних інспекторів полягає в тому, щоб вчасно виявити і визначити карантинний організм, розробити заходи з недопущення його подальшого розповсюдження, встановити межі, організувати заходи з локалізації та ліквідації виявленого вогнища. Для своєчасного запровадження системи заходів з попередження їх розповсюдження державні фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області постійно обстежують лісові насадження та оглядають лісоматеріали і пиломатеріали, що ввозяться, вивозяться та переміщуються у межах країни.
Розширення торгівельних відносин України з багатьма країнами світу, у тому числі з недостатньо вивченими щодо карантинного і фітосанітарного стану, істотно збільшує ризик завезення з деревиною та лісоматеріалами нових, невідомих для України шкідників лісу. Розмножуючись у масовій кількості, деякі з них, особливо стовбурові, призводять до часткової або повної загибелі не тільки окремих дерев, але й цілих лісових масивів.
З метою обізнаності про карантинні організми та недопущення розповсюдження небезпечних шкідників лісових насаджень головним спеціалістом відділу фітосанітарних заходів на кордоні Управління фітосанітарної безпеки Віталієм Луговим було проведено ряд інформаційних бесід з суб’єктами господарювання.