Житомирщина: державний нагляд за об’єктами водопостачання та водовідведення упродовж І півріччя 2023 року
опубліковано 17 липня 2023 року о 11:33

Починаючи з березня 2020 року, на виконання п.3 розділу І Протоколу №11 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.12.2022 року,  не зважаючи на військову агресію російської федерації проти України, спеціалістами територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області активно продовжується робота щодо обстеження об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, об’єктів водовідведення в складі комісій. 

Так, на контролі Держпродспоживслужби області знаходиться 250 об’єктів централізованого, 540 об’єктів нецентралізованого водопостачання та 65 об’єктів водовідведення,  які розміщені на території 4 адміністративних районів. 

За активної співпраці з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо проведення обстеження об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, з початку 2023 року спеціалістами територіальних управлінь здійснено комісійні обстеження 322 об’єктів водопостачання населених пунктів області, в тому числі 135 об’єктів централізованого водопостачання та 187 об’єктів нецентралізованого водопостачання.  За результатами обстежень на 175 об’єктах (54,3%) – виявлені порушення вимог санітарного законодавства.

Зокрема, на об’єктах централізованого водопостачання несвоєчасно проводиться виробничий контроль безпечності та якості питної води, виявлені порушення в організації та облаштуванні зони санітарної охорони 1-го поясу джерел підземного водопостачання, щодо незадовільного санітарно-технічного стану павільйонів артсвердловин та приміщень водопровідних споруд,  несвоєчасності проведення періодичних профілактичних медоглядів працівниками підприємств водопостачання.

При обстеженні нецентралізованих джерел водопостачання встановлено, що більшість громадських криниць утримуються в незадовільному санітарно-технічному стані, порушуються вимоги щодо їх облаштування та утримання, не проводиться механічне очищення та дезінфекція, не здійснюється періодичний контроль безпечності та якості питної води, відсутні санітарні паспорта на джерела нецентралізованого водопостачання.

З метою усунення порушень вимог санітарного законодавства на об’єктах водопостачання на адресу суб’єктів господарювання та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування області спеціалістами служби було направлено 134 рекомендаційних листи щодо вжиття необхідних заходів та здійснення лабораторних досліджень якості питної води. Окрім того, при проведених обстеженнях спеціалістами Держпродспоживслужби області здійснювалося розповсюдження пам’яток, проводилися бесіди, надавалися роз’яснення щодо вимог з облаштування і експлуатації колодязів, каптажів тощо.

Основною метою здійснення спеціалістами служби обстежень таких об’єктів є запобігання ускладненням санітарно-епідеміологічної ситуації на території області, покращення якості питної води, а також вирішення питання щодо приведення об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання у належний санітарно-технічний стан.

Окрім того, підприємствами централізованого водопостачання до територіальних управлінь надаються дані щодо результатів виробничого контролю безпечності та якості питної води. За інформацією суб’єктів господарювання, з початку поточного року в рамках виробничого контролю досліджено 9514 зразків питної води з об’єктів централізованого водопостачання та 338 зразків  питної води з джерел нецентралізованого водопостачання. Суб’єктами господарювання, які надають послуги   водопостачання населенню, вживались заходи щодо приведення якості питної води вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Окрім того, спеціалістами служби в складі комісій проведено обстеження очисних споруд каналізації області. Так, за 1-е півріччя 2023 року обстежено наступні об’єкти водовідведення: КП «Комсервіс» Андрушівської міської ТГ; КБП «Пулинський водоканал» Пулинської селищної ТГ; КП «Добробут» Любарської селищної ТГ, МКП «Господарник» Ружинської селищної ТГ, ОК «ЖКК «Джерело» Волицької сільської ТГ. Встановлено порушення щодо регламенту очистки господарсько-побутових стічних вод, відсутність відомчого лабораторного контролю якості зворотніх вод, своєчасності проходження періодичних профілактичних медичних оглядів персоналом.

Про результати проведених обстежень об’єктів водовідведення проінформовані суб’єкти господарювання, місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Питання забезпечення населення області питною водою гарантованої якості залишається на постійному контролі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

на фото вода з крана ллється в склянку і текст
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux