Житомирщина: державний нагляд за об’єктами централізованого, нецентралізованого водопостачання та водовідведення
опубліковано 06 лютого 2023 року о 12:12

Попри військову агресію російської федерації проти України, спеціалістами територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області протягом 2022 року активно продовжувалася робота щодо обстеження об’єктів централізованого, нецентралізованого водопостачання та водовідведення в складі комісій.

За активної співпраці з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо проведення обстеження об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, водовідведення протягом 2022 року спеціалістами територіальних управлінь ініційовано створення 190 таких комісій. В ході роботи комісій було перевірено відповідність вимогам діючого законодавства на 612 об’єктах водопостачання, з яких 500 - нецентралізованого.  За результатами обстежень на  307 об’єктах (50,2%) – виявлені порушення вимог санітарного законодавства.

Зокрема, на об’єктах централізованого водопостачання несвоєчасно проводиться виробничий контроль безпечності та якості питної води, виявлені порушення: в організації та облаштуванні зони санітарної охорони 1-го поясу джерела підземного водопостачання, відсутності або неефективного функціонування станцій знезалізнення води, знезаражуючих установок, відсутності паспорту радіаційної безпеки на артезіанські свердловини, недостатнього запасу дезінфікуючих засобів, несвоєчасності проведення періодичних профілактичних медоглядів працівниками підприємств водопостачання та відсутності засобів індивідуального захисту у працівників водоочисних споруд.

При обстеженні нецентралізованих джерел водопостачання встановлено, що більшість громадських криниць утримується в незадовільному санітарно-технічному стані, порушуються вимоги щодо їх облаштування та утримання, не проводиться механічне очищення та дезінфекція, не здійснюється періодичний контроль безпечності та якості питної води, відсутні санітарні паспорта на джерела нецентралізованого водопостачання.

Також було проведено обстеження 12 об’єктів водовідведення, порушення зафіксовані на 5 об’єктах (41,7%). Більшість комплексів очисних споруд господарсько-побутової каналізації знаходяться в аварійному стані чи працюють неефективно, порушуються технологічні процеси очищення та знезараження господарсько-побутових стічних вод.

З метою усунення порушень вимог санітарного законодавства на об’єктах водопостачання та водовідведення на адресу суб’єктів господарювання та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування області спеціалістами служби було направлено 272 рекомендаційних листа щодо вжиття необхідних заходів та здійснення лабораторних досліджень якості питної води. Окрім того, при проведених обстеженнях спеціалістами Держпродспоживслужби області здійснювалося розповсюдження пам’яток, проводилися бесіди, надавалися роз’яснення щодо вимог з облаштування і експлуатації колодязів, каптажів тощо.

Питання забезпечення населення питною водою гарантованої якості залишається на постійному контролі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux