Запоріжжя: фахівці Держпродспоживслужби провели консультативну роботу щодо безпечності лакофарбових матеріалів
опубліковано 30 листопада 2023 року о 14:12

На виконання рішень про спільні заходи Міжвідомчої робочої групи з питань зниження рівня незадекларованої праці, у рамках інформаційної компанії «Виходь на світло», фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області спільно з представниками Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели роз’яснювальну роботу для суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією лакофарбових матеріалів.

Зокрема суб’єктам господарювання та їхнім працівникам нагадали про вимоги законодавства щодо оформлення трудових відносин.

Окрім того, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби звернули увагу розповсюджувачів лакофарбових матеріалів на необхідність дотримання вимог Технічного регламенту обмеження використання свинцю у лакофарбових матеріалах і сировинних компонентах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2021р. № 432, який встановлює вимоги до безпечності лакофарбових матеріалів, процедуру оцінки їх відповідності таким вимогам, правила маркування.

Зазначений технічний регламент установлює вимоги щодо обмеження використання свинцю, зокрема його сполук, у лакофарбових матеріалах і сировинних компонентах незалежно від їх призначення та застосування з метою забезпечення охорони здоров’я людини і захисту навколишнього природного середовища. відповідно до п. 2 дія цього Технічного регламенту поширюється на лакофарбові матеріали і сировинні компоненти (пігменти, пігментні концентрати на їх основі та допоміжні речовини), що можуть використовуватися для виробництва лакофарбових матеріалів із вмістом свинцю. Перелік сировинних компонентів із вмістом свинцю наведено у додатку 1 регламенту.       

Звертаємо увагу споживачів щодо маркування лакофарбових матеріалів, відповідно п. 7 вищезазначеного технічного регламенту, введення в обіг лакофарбових матеріалів або сировинних компонентів із вмістом свинцю суб’єктом господарювання здійснюється за умови наявності маркування «НЕБЕЗПЕЧНО: містить свинець. Не застосовувати на поверхнях, доступних дітям чи вагітним жінкам!».

Така продукція має супроводжуватися декларацією про відповідність це назначено у п. 9, знак відповідності технічним регламентам наноситься на лакофарбовий матеріал і сировинний компонент таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі, коли це є неможливим, знак відповідності технічним регламентам наноситься на пакування та зазначається у супровідних документах.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux