За результатами судового розгляду операторами ринку були сплачені штрафні санкції в розмірі 37,78 тис. грн. за реалізацію фальсифікованої питної води
опубліковано 22 вересня 2020 року о 15:15

У січні 2020 року фахівці Головного управління провели позаплановий захід суб’єкта господарювання, який здійснює реалізацію та доставку питної води в офіси та квартири в м. Суми. За результатами проведеної перевірки встановлено, що оператором потужності здійснюється обіг харчової продукції, а саме води питної, яка була неналежно маркована, чим порушено вимоги Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Одночасно, фахівці Головного управління винесли рішення про припинення обігу харчових продуктів шляхом негайного проведення вилучення з обігу питної води, походження якої невідоме. Також, на виконання даного рішення, операторами ринку було проведено утилізацію фальсифікованої питної води в кількості 3,4 тонни.

За порушення реалізації харчових продуктів, маркування яких не відповідає законодавству, фахівці Головного управління до операторів ринку застосували штрафні санкції в розмірі 37784 грн. Проте, не погодившись із застосованими штрафними санкціями та винесеними під час здійснення позапланового заходу розпорядчими документами та актами відносно оператора ринку, останні оскаржили їх до Сумського окружного адміністративного суду.

Фахівці відділу правового забезпечення під час розгляду даних справ у суді довели правомірність проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій, у зв’язку з чим рішеннями Сумського окружного адміністративного суду відмовлено в задоволенні позовних вимог про скасування постанов щодо застосування штрафних санкцій. Після набрання рішеннями суду законної сили, операторами ринку були сплачені застосовані штрафні санкції в повному обсязі.

З урахуванням зазначеного, звертаємо увагу операторів ринку, що відповідно до ст. 20, 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» забороняється зокрема обіг немаркованих чи неналежно маркованих продуктів харчування, а також вироблених на потужностях на які відсутній експлуатаційний дозвіл. Оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати такі харчові продукти з обігу.

Згідно ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» оператори ринку за порушення зазначених вимог, залежно від організаційно-правової форми несуть наступну відповідальність:

виробництво та/або обіг харчових продуктів з використанням незареєстрованої потужності, - штраф від 55 до 100 тис. грн.;

виробництво, зберігання харчових продуктів без отримання експлуатаційного дозволу, якщо обов’язковість його отримання встановлена законом, - штраф від 100 до 150 тис. грн.;

реалізацію харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрози для здоров’я людини, - штраф від 15 до 25 тис. грн.

реалізація харчових продуктів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це створює загрозу для здоров’я людини або тварини, - штраф від 100 до 150 тис. грн.;

зміна оператором ринку харчових продуктів інформації, що супроводжує харчовий продукт (в т.ч. перемаркування), - штраф від 50 до 75 тис. грн.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux