В Кіровоградській області обговорили безпеку бджіл при обробці сільськогосподарських культур
опубліковано 10 лютого 2023 року о 15:43

З метою недопущення випадків отруєння бджіл внаслідок застосування агрохімікатів у період обробки сільськогосподарських культур у 2023 році, дотримання законодавства в частині використання пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин Олександрійське районне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області ініціювало проведення семінар-наради для пасічників та керівників сільськогосподарських підприємств. До зустрічі також долучилися представники органів місцевого самоврядування.

Головним питанням для обговорення була безпека бджіл при застосуванні засобів захисту рослин. Начальник Олександрійського районного управління Держпродспоживслужби в області Олександр Сіленко зробив огляд нормативних документів, які регламентують відносини бджолярів, суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність в сфері вирощування сільськогосподарських культур, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Спікер наголосив на тому, що у кожній територіальній громаді створено постійно діючі комісії із встановлення факту отруєння бджіл.

На дотриманні вимог щодо транспортування, зберігання та застосування пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин суб’єктами господарювання наголосили спеціалісти Держпродспоживслужби у сферах санітарного та фітосанітарного законодавства. Фахівець у сфері ветеринарної медицини зі свого боку детально розповів про порядок реєстрації пасіки, видачі ветеринарно-санітарного паспорта, алгоритм дій пасічника, якщо сталося отруєння бджіл.

Начальник Олександрійської районної державної лікарні ветеринарної медицини Станіслав Лум’яник поінформував бджолярів про ветеринарно-санітарні вимоги при утриманні пасік, зокрема заходи при видачі ветеринарного паспорта пасіки, вартість послуг, послідовність проведення ветеринарно-санітарних заходів тощо.

Долучилася до обговорення начальниця Олександрійської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби, яка пояснила порядок відбору зразків для проведення лабораторних досліджень.

Завершуючи зустріч, керівник Олександрійського районного управління Олександр Сіленко наголосив, що тільки завчасне попередження бджолярів про обробіток рослин фермерськими господарствами і агроформуваннями з використанням пестицидів і отрутохімікатів, чітке дотримання вимог законодавства як аграріями, так і пасічниками дозволить зберегти бджіл від отруєнь та масового падежу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux