В 2023 році в Україні зареєстровано 22380 потужностей операторів ринку харчових продуктів та видано майже 600 експлуатаційних дозволів
опубліковано 23 січня 2024 року о 15:03

Одним із пріоритетних напрямів роботи Держпродспоживслужби є державний нагляд і контроль у сфері безпечності харчових продуктів. Державна реєстрація потужностей оператора ринку та видача експлуатаційних дозволів є одним із інструментів забезпечення простежуванності харчових продуктів з метою захисту вітчизняних споживачів, а також забезпечення іміджу України як надійного експортера на міжнародному ринку.

Держпродспоживслужба нагадує, що отримання експлуатаційного дозволу є обов’язковим для операторів ринку, які провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження на кожну окрему потужність до початку її експлуатації, а державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу, що регламентується статтею 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Протягом 2023 року в Україні територіальним органами Держпродспоживслужби зареєстровано 22380 потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів (найбільше в Київській, Полтавській та Дніпропетровській областях), а 1251 потужностей в 2023 році припинили свою діяльність.

Експлуатаційний дозвіл в 2023 році отримали 599 операторів ринку операторів ринку харчових і нехарчових продуктів тваринного походження (найбільше в Дніпропетровській, Київській та Львівській областях), відмовлено у видачі 143 суб’єктам господарювання та анульовано 237 експлуатаційних дозволів.

Звертаємо увагу, що 12.01.2024 Урядом затверджено новий Порядок видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу, який набуває чинності через 6 місяців, в червні поточного року.

Довідково. Відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» для здійснення реєстрації потужностей та отримання експлуатаційного дозволу потрібно звернутися в територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux