У Житомирській області проводять роз'яснювальну роботу з аграріями та бджолярами
опубліковано 08 лютого 2020 року о 10:00

У Житомирській області тривають заходи на виконання доручення заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Т.М. Висоцького щодо посилення роз'яснювальної роботи з громадськістю з питань, що відносяться до компетенції Держпродспоживслужби.

Так, у Житомирському та Народицькому районах  було проведено семінари, де обговорювалась тематика безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів та недопущення отруєння і загибелі бджіл.

 До участі у заходах були запрошені керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств, пасічники, представники органів місцевого самоврядування. До участі у семінарі організованого Житомирським районним управлінням  у якості доповідача був запрошений завідувач кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології Житомирського національного агроекологічного університету Галатюк О.Є.

У ході проведення заходів залучені спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Житомирській області ознайомили  учасників семінару з переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Зокрема, детально обговорювались передумови проведення обробки сільськогосподарських культур, необхідність дотримання вимог чинного законодавства, збереження розмірів санітарно-захисної зони тощо. Керівникам та агрономам сільськогосподарських підприємств району було наголошено про обов'язкову наявність у працівників господарств допусків та посвідчень на право роботи з пестицидами та агрохімікатами. Крім того, було зазначено на необхідності обов'язкового попереднього інформування пасічників про майбутню хімічну обробку.

Спеціалістами відділів безпечності харових продуктів та ветеринарної медицини районних управлінь було наведено ряд ветеринарно-санітарних вимог, обов'язкових для виконання у галузі бджільництва, що дозволить уникнути випадків отруєння (загибелі) бджолосімей під час обробки сільськогосподарських культур засобами захисту. Пасічникам було надано детальні роз'яснення щодо процедури оформлення санітарного паспорту пасіки та щодо реєстрації її як оператора ринку. Зокрема, акцентовано увагу на вжитті першочергових заходів з боку пасічників у випадку отруєння бджіл, - про особливості діагностики отруєння та процедуру складання акту присутнім розповів завідувач кафедри мікробіології, фармакології та епізоотології Житомирського національного агроекологічного університету Галатюк О.Є. Доповідачем було надано фахові консультації щодо впливу пестицидів на живі організми, ризики та наслідки інтоксикації, хвороби бджіл. 

У ході семінарів було розповсюджено спеціальні пам’ятки для сільгоспвиробників та бджолярів, розроблені спеціалістами управління фіто санітарної безпеки  ГУ ДПСС в Житомирській області.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux