На виконання рішень засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та відповідних доручень органів державної влади у Вінницькій області триває активна робота з перевірки стану об’єктів централізованого та децентралізованого питного водопостачання.
Заходи проводиться на доручення начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрія Якимчука та має на меті посилити контроль за дотриманням санітарного законодавства у сфері водопостачання, зокрема в частині забезпечення якості та безпечності питної води.
Протягом І кварталу та квітня 2025 року фахівцями Головного управління було проведено понад 400 комісійних обстежень у різних районах області. Виявлено численні порушення вимог чинного законодавства.
Хмільницький район
29 квітня 2025 року спеціалісти Хмільницького районного управління долучилися до комісійного обстеження комунального підприємства “Уланівкомунсервіс” у селі Уланів Уланівської територіальної громади. За результатами перевірки встановлено:
Загалом у Хмільницькому районі обстежено 23 об’єкти централізованого водопостачання. На 11 з них виявлено порушення санітарного законодавства. Відповідні листи направлено балансоутримувачам та органам місцевого самоврядування.
Тульчинський район
Проведено 37 обстежень, серед яких — 11 підприємств централізованого водопостачання та 26 громадських криниць. Порушення зафіксовано на всіх об’єктах.
Гайсинський район
Із 39 перевірених об’єктів централізованого водопостачання порушення встановлено на 35. Серед 105 обстежених криниць — 18 перебувають у незадовільному стані.
Жмеринський район
За результатами 36 перевірок централізованого водопостачання порушення встановлено на всіх об’єктах. Із 171 оглянутого громадського колодязя порушення виявлено у 89. Направлено 82 листи до відповідальних структур. Питання розглянуто на засіданні комісії ТЕБ та НС при Жмеринській районній військовій адміністрації.
Вінницький район
Проведено обстеження об’єктів КП “Кришталеве джерело”, “Панська криниця” Погребищенської територіальної громади, а також джерел Немирівської громади. До перевірок були залучені фахівці відокремленого структурного підрозділу ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області наголошує: забезпечення безпечного та якісного водопостачання є пріоритетним завданням для збереження громадського здоров’я. Суб’єктам господарювання рекомендовано невідкладно вжити заходів для усунення виявлених порушень та приведення систем водопостачання у відповідність до чинних вимог законодавства.