У минулому році фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини провели 14 996 досліджень у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення
опубліковано 10 лютого 2021 року о 17:17

Одним із напрямків діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області є здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду (контролю) для забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Так в 2020 році досліджувались: вода питна, вода поверхневих вод, грунт (пісок), фізичні фактори навколишнього середовища, змиви з об’єктів довкілля, готові страви і вироби дитячого та дорослого харчування. 

З метою оцінки якості питної води проведено 5 540 досліджень з централізованих та нецентралізованих джерел водопостачання, а саме: 

- 900 за мікробіологічними показниками (не відповідали гігієнічним вимогам 16); 

- 4 400 за санітарно-хімічними показниками, не відповідали гігієнічним вимогам 273; 

- 240 за радіологічними показниками. 

На визначення питомої активності радону проведено 147 досліджень питної води з підземних джерел, з них 7 проб не відповідали вимогам нормативних документів. 

З пляжів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, міських пляжів відібрано 14 проб води поверхневих водойм та проведено 112 досліджень, без відхилень. 

З метою оцінки якості та безпечності харчування в закладах загальної середньої освіти, дошкільних навчальних закладах та закладах оздоровлення було проведено 1 055 досліджень готових страв за мікробіологічними показниками (1 дослідження показало невідповідність вимогам нормативних документів); 105 досліджень за санітарно-хімічними показниками (термообробка), відхилень не виявлено; 2 374 дослідження за санітарно-хімічними показниками, відхилень не виявлено. 

При проведенні мікробіологічних змивів з об’єктів довкілля (обладнання харчоблоку, посуду, персонал тощо) в закладах загальної середньої освіти, 

дошкільних навчальних закладах та закладах оздоровлення області 89 досліджень з 5 000 не відповідали гігієнічним вимогам, що становить 1,8%. 

Також проведено 259 досліджень грунту (піску): 110 за мікробіологічними показниками, 110 за паразитологічними показниками, 13 за санітарно-хімічними показниками, 26 за радіологічними показниками. Відхилення виявлено у 27 зразках за мікробіологічними показниками та у 9 зразках за паразитологічними показниками. 

З метою моніторингу фізичних факторів навколишнього середовища визначалась потужність дози гамма-випромінювання. Проведено 404 дослідження, без відхилень. 

Про всі отримані результати лабораторних досліджень фахівці Держпродспоживслужби поінформували керівників закладів освіти та надали рекомендації щодо вжиття заходів по нестандартним пробам. Проінформовані також керівники управлінь/відділів освіти місцевих органів влади та самоврядування, сільські голови, балансоутримувачі об’єктів водопостачання та пляжів, на яких відбиралися проби. 

Для вжиття заходів керівники закладів на місцях забезпечили заклади фасованою водою промислового виробництва, яка відповідає вимогам ДСанПіН2.2.4-171-10, було встановлено очищувальні фільтри, проведено дезінфекцію джерел водопостачання, генеральні прибирання приміщень, відбирались повторні змиви, замінено пісок тощо. Для покращення якості питної води збільшується кількість фільтрувальних установок в закладах освіти - за 4 роки їх встановлено у 135 закладах. 

Держпродспоживслужба Кіровоградщини проводить лабораторні дослідження вибірково, під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), з метою визначення ризиків для здоров’я людей, в тому числі дітей. Водночас суб’єкти господарювання повинні самостійно організовувати та забезпечувати виробничий лабораторний контроль об’єктів довкілля, які можуть небезпечно вплинути на людину (заклади освіти, об’єкти водопостачання, сільськогосподарські підприємства тощо). 

Вищезазначені дослідження проводить Кіровоградська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби. 

У разі необхідності отримання послуг Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби звертайтеся за тел: (0522) 33 84 21; 33 88 78; електронна адреса: vetlab_kr@ukr.net ; адреса: м. Кропивницький, вул. Велика Пермська, 58/1. 

Довідково: 

Кіровоградська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби акредитована в Національному агентстві з акредитації України на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC17025:2006. Згідно з Атестатом про акредитацію лабораторія здійснює роботу в сфері органолептичних, фізико-хімічних, хіміко-токсикологічних, мікробіологічних, паразитологічних, молекулярно-генетичних, радіологічних випробувань зразків сировини та продукції рослинного й тваринного походження, кормів, води; визначення посівних якостей насіння, сільськогосподарських культур; лабораторну діагностику захворювань тварин; санітарно-гігієнічні дослідження; вимірювання фізичних факторів об’єктів довкілля тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux