У 2019 році в області було зареєстровано 63 випадки захворювання тварин на сказ, що на 90 випадків менше ніж у 2018 році. 16 випадків захворювання зафіксовано в ВРХ, 15 - у лисиць та собак, 14 - у котів, по одному випадку – в єнота, куниці та ДРХ.
Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області в районах і містах в 2019 році щепили проти сказу 146 299 голів собак та 107 485 котів. До того ж восени пройшла кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, під час якої над лісовими та польовими угіддями площею 19 285 км² було розповсюджено 482 139 принад з вакциною.
Протягом 2019 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області здійснили 207 заходів державного нагляду (контролю) в сфері ветеринарної медицини, з них 82 - планові перевірки, 125 – позапланові.
За порушення вимог Закону України «Про ветеринарну медицину» 316 осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності з застосуванням штрафних санкцій. У тому числі 35 осіб оштрафовано за порушення законодавства щодо ідентифікації тварин та 16 осіб за порушення інструкції з боротьби зі сказом тварин, а саме відмову або ненадання тварини для проведення щеплення проти сказу.
На території Кіровоградщини минулого року було чотири неблагополучних пункти щодо захворювання на африканську чуму свиней. Після проведення усіх заходів з локалізації та ліквідації вогнищ інфекції усі неблагополучні пункти оздоровлено. Наразі область благополучна щодо АЧС.
Водночас залишаються неблагополучні пункти з ряду інфекційних захворювань сільськогосподарських тварин:
- з лейкозу ВРХ - 1 неблагополучний пункт (ФГ «Дживан Дарвин» Світловодського району). У господарстві проводяться оздоровчі заходи проти лейкозу ВРХ;
- трихінельоз лисиць - 2 неблагополучні пункти (Благовіщенський та Компаніївський райони).
Робота з забезпечення епізоотичного благополуччя області триває.