Звертаємо увагу, що в агроценозах області проходить літ метеликів ІІ покоління підгризаючих та листогризучих совок (окличної, озимої, совки-гамми, бавовникової, капустяної та інших). За ніч на феромонну пастку уловлювалось: 1-3 екз. озимої, 1-2 екз. окличної, капустяної та бавовняної совок. Впродовж серпня за сприятливих погодних умов очікується зростання інтенсивності льоту метеликів, що може призвести до утворення осередків підвищеної чисельності та шкідливості личинок на площах озимини.
З метою запобігання шкідливості підгризаючих та листогризучих совок на сільськогосподарських культурах необхідно на початку масового відкладання яєць приступити до випуску яйцеїда-трихограми. Для зменшення чисельності совок можна застосувати коритця з шумуючою мелясою, що дає змогу відловити близько 70 % метеликів.
В разі перевищення економічного порогу шкідливості гусениць підгризаючих та листогризучих совок застосовують хімічні або біологічні інсектициди відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Найефективніші суміші фосфорорганічних і піретроїдних препаратів у половинних нормах з додаванням 3-4 кг/га сечовини. Кращі результати дають обробки у вечірні години, коли гусінь харчується на рослинах.
Заходи захисту слід проводити в тиху безвітряну погоду, суворо дотримуючись вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища.