Плани Держпродспоживслужби в 2025 році, розвиток імпорту та експорту, і ще про євроінтеграційний курс аграрного сектору обговорили Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук та представники Американської торговельної палати в Україні.
«Наша країна впевнено рухається євроінтеграційним шляхом. І важливо спільно діяти державним органам влади разом з бізнесом: нашим вітчизняним і ті хто імпортує до нас продукцію. Наприклад, вже літом цього року будуть діяти нові норми законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, які відповідають європейським вимогам. Це врегульовується вміст трансжирних кислот у харчовому продуктів, забороняється використання рослинних жирів та олій, пальмового стеарину у виробництві дитячого харчування. Наша задача як державного органу впровадити механізми для здійснення контролю та на постійній основі проводити консультаційну підтримку бізнесу. І ця зустріч є однією із перших в цьому році», - підкреслив Сергій Ткачук.
Також учасники розглянули основні пункти недавно прийнятого Закону про держрегулювання рослин, що впроваджує європейську модель навчання осіб, відповідальних за обіг і застосування засобів захисту рослин, безпечному поводженню з ними, а також необхідність створення референс лабораторії фітосанітарного напряму. Також замість двох ідентичних фітосанітарних процедур інспектування та огляду передбачено запровадження єдиної процедури – інспектування, під час якого передбачається відбір зразків. За три роки Держпродспоживслужба планує впровадити механізми відповідно до Закону для модернізації аграрного сектору та поліпшення позицій України на міжнародних ринках.
За словами Сергія Ткачука серед пріоритетів роботи служби на найближчий період - створення прозорої системи санітарно-фітосанітарних та ветеринарних заходів за допомоги цифрових інструментів, посилення експортного потенціалу України та контроль за епізоотичною ситуацію, що включає в себе моніторинг та оперативне реагування на спалахи захворювань тварин та птиці у країн-партнерів.
Держпродспоживслужба займає активну позицію щодо співпраці з інститутами громадського суспільства та громадськістю для того, щоб вирішити нагальні питання, які виникають натепер та потребують оптимізації роботи в складних умовах, спричинених повномасштабним вторгненням рф.