Відповідно до змін щодо можливості роботи агропродовольчих ринків у період карантину, внесених до постанови Кабміну, протягом минулого тижня на Кіровоградщині відкрилися 24 агропродовольчі ринки. Серед них: м. Кропивницький – 6 (окрім ринків «Черемушки», «Жемчуг» та «Полтавський»); м. Олександрія – 3; м. Світловодськ – 2; м. Знам’янка – 1 із 3; Благовіщенський район – 2; Бобринецький район – 1; Вільшанський район – 1; Гайворонський район – 1 із 2; Добровеличківський район – 2 із 3; Маловисківський район – 2; Новомиргородський район – 1; Новоукраїнський район – 1; Олександрівський район – 1.
Не відкрилися ринки в Голованівському районі (2), Долинському (1), Новгородківському (1), Онуфріївському (1), Петрівському (1), Олександрійському (1), Устинівському (1). В Новоархангельському, Світловодському та Кропивницькому районах агропродовольчі ринки відсутні.
На всіх ринках, що відкрилися і працювали, дотримання протиепідемічних заходів під час роботи контролюють фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини.
За результатами щоденних перевірок встановлено, що з 24 ринків без зауважень працювали 12: в Маловисківському (2), Новоукраїнському (1), Добровеличківському (2), Бобринецькому (1), Благовіщенському (1, ринок Ульяновського РСТ), Гайворонському (1), м. Знам’янка (1), м. Олександрія (1, ринок ТОВ «Айсберг»), м. Кропивницький (2, ринки Овочевий ТОВ «Альваід» та «Шахтарський»).
Усувалися порушення під час перевірок на наступних ринках:
Хоча порушення і усувалися відразу, але вони виявлялися практично при кожній перевірці на ринках в Олександрівському районі, м. Світловодськ, м. Кропивницький (ринок «Привокзальний»), що свідчить про відсутність постійного контролю зі сторони керівництва ринку за дотриманням протиепідемічних заходів.
Під час роботи частини ринків фіксувалися непоодинокі порушення на ринку КП «Олександрійський центральний ринок», та ринку ТОВ «Александріт».
За результатами кожної перевірки інформувались Олександрійський міськвиконком та органи Національної поліції.
Станом на 12 травня ринки забезпечені захисними екранами на кожній торговій точці, але потрібна своєчасна заміна захисної плівки, яка пошкоджується під час реалізації продукції, захисні маски наявні відвідувачів та працівників ринків, але є випадки їх невикористання, дозволена кількість відвідувачів контролюється, але є скупчення покупців. Для усунення таких недоліків необхідний постійний контроль керівництва ринків за виконанням суб’єктами господарювання санітарних та протиепідемічних заходів.