Контроль якості питної води в закладах освіти Івано-Франківської області
опубліковано 23 листопада 2023 року о 10:55

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області особлива увага приділяється контролю за якістю питної води в закладах освіти області.

В 2023 році спеціалістами Івано-Франківської регіональної та міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби досліджено 571 пробу питної води за мікробіологічними показниками, з яких не відповідали гігієнічним вимогам 13 проб (2,3%) та 560 проб питної води за санітарно-хімічними показниками, з яких не відповідали гігієнічним вимогам - 8 проб (1,4%).

Невідповідності питної води за санітарно-хімічними чи мікробіологічними показниками виявлялися у 3-х закладах освіти Коломийського району, 6-ти - Калуського району, 4-х - Косівського району та 6-ти - Івано-Франківського району.

Усім закладам освіти, в яких виявлені невідповідності води питної, управліннями та відділами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області були надані рекомендаційні листи щодо проведення очистки та дезінфекції колодязів, промивки водопровідних мереж, з повторним проведенням лабораторних досліджень води.

Після відповідних заходів та за результатами повторних лабораторних досліджень вода питна в закладах освіти відповідає гігієнічним вимогам в Івано-Франківському приватному ліцеї «ІП СТЕП СКУЛ», Івано-Франківській приватній гімназії «Крила», філії Королівського ліцею с.Прибилів, Королівському ліцеї села Королівка, філії Обертинського ліцею с.Гавриляк, Копанківській гімназії, Луківській філії Сівка-Войнилівського ліцею, Перевозецькій гімназії, , ЗДО «Сонечко» села Спас Калуського району.

Як позитивний приклад шляхів покращення якості питної води в закладі освіти слід навести Івано-Франківську приватну гімназію «Крила». В даному закладі встановлено фільтраційну систему очищення води, проведено монтаж фільтру пом’якшення води, встановлено сольовий бак для регенерації, ультрафіолетове знезараження води, накопичувальний бак для соматичної системи і осматичну систему з надтонкою очисткою води.

Всім закладам освіти слід пам’ятати, що вода, яка постачається у заклад повинна відповідати вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). 

Якість питної води в закладах освіти області знаходиться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux