Представники Держпродспоживслужби Тернопільщини провели навчання щодо реклами об’єктів будівництва
опубліковано 12 березня 2021 року о 14:22

Завідувач Сектору контролю за рекламою, дотриманням тютюнового законодавства та пробірного контролю Дмитро Рабченюк провів онлайн-семінар для рекламодавців, виробників, розповсюджувачів реклами та будівельних компанії «Законодавчі вимоги до реклами об’єктів будівництва, будівель, приміщень».

Під час семінару обговорили ряд питань, серед яких: основні принципи та загальні вимоги до реклами; вимоги до реклами об’єктів будівництва, будівель, приміщень; контроль та відповідальність за дотриманням законодавства про рекламу.

Окрім цього, учасники мали змогу уточнити окремі нюанси рекламного законодавства у своїй сфері. Нагадаємо, що з 16.06.2020 року набули чинності зміни до Закону України «Про рекламу», які посилюють вимоги до реклами об’єктів будівництва, тому важливим є правильне розуміння забудовниками цих законодавчих змін.

Відповідно до законодавства, реклама об’єкта будівництва буде вважатися законною лише тоді, коли у замовника будівництва в наявності є:

- документ на право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об’єкт, що рекламується.

- документ, який підтверджує право на виконання будівельних робіт на конкретному об’єкті, що рекламується, отриманого відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

- ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва відповідних об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

- підтвердження про наявність у суб’єкта господарювання, що здійснює залучення недержавних коштів фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, для фінансування спорудження житлового будинку, ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), а саме управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю відповідно до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю", або за наявності свідоцтва про реєстрацію випуску цільових облігацій, виконання зобов’язань за якими забезпечується одиницею нерухомості, що споруджується.

Така реклама відповідно до ч.1 ст.25-1 Закону України «Про рекламу», крім реклами на радіо, має містити реквізити вищевказаних документів.

Захід проведено з метою упередження (недопущення) порушень вимог чинного законодавства про рекламу та захисту інтересів споживачів реклами.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux