Scirtothrips citri (Thysanoptera: Thripidae – Список A1 ЄОЗР) вперше було зареєстровано в Ізраїлі навесні 2022 року в насадженнях цитрусових у районі Верхньої Галілеї (Північний Ізраїль). Національна організація захисту рослин (НОЗР) Ізраїлю провела розширене офіційне обстеження. У результаті S. citri також було виявлено в північному районі Негева. У цьому районі шкідник в основному зустрічається на деревах жожоба (Simmondsia chinensis). У районі Верхньої Галілеї S. citri було знайдено на виноградній лозі (Vitis vinifera) на додаток до цитрусових.
Розповсюдження виду у двох окремих районах (приблизно на відстані 200 км одна від одної) посилює початкову підозру НОЗР про те, що джерелом цих вогнищ є незаконний імпорт матеріалу для вегетативного розмноження.
Для боротьби з виявленими вогнищами карантинного шкідника та з метою запобігання подальшому його поширенню, застосовують відповідні інсектициди, які зареєстровані проти S. citri в країні.
Наразі тривають обстеження, а будь-які додаткові рослини-господарі або місцезнаходження шкідника реєструються, до них застосовують офіційні заходи.
Статус Scirtothrips citri в Ізраїлі офіційно оголошено як присутній: обмежено поширений, знаходиться під офіційним контролем.
Північний каліфорнійський цитрусовий трипс (S. citri) включений до списку А1 «Карантинні організми, відсутні в Україні» Переліку регульованих шкідливих організмів, який затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.11.2006 р. № 716 (зі змінами).
Цей карантинний для України шкідник має широкий спектр рослин-господарів з якими він може поширюватись і потрапляти на територію України.
Основними шляхами поширення S. citri є рослини з листям: лимона, мандарина, апельсина, грейпфрута, включаючи садивний матеріал (живці і розсада); зрізані рослини і горщикові культури цих рослин. S. citri, особливо в стадії пронімфи і німфи, можуть зберігатися на пакувальному матеріалі цієї рослинної продукції. Є ризик поширення S. citri зі зрілими плодами. Відмічено харчування трипса не тільки на рослинах родини Rutaceae (Рутові), а також на троянді, винограді, люцерні, бавовнику і деяких деревних рослинах: дуб, магнолія, фінікова пальма, лавр.
Звертаємо вашу увагу, що у випадку ввезення товарних партій рослин-господарів, зрізаних квітів та салатних овочів походженням з Ізраїлю, а також у зв’язку з дією постанови КМУ від 01 квітня 2022 року № 398 «Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану» ризик завезення цього шкідника на територію України значно підвищився.