Порушення санітарного законодавства зафіксовані на кожному другому об’єкті водопостачання
опубліковано 10 листопада 2021 року о 17:05

Під час здійснення перевірок вимог санітарного законодавства порушення встановлені у 53% випадків, тобто на кожному другому перевіреному об’єкті водопостачання. Про це заявила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час Форуму з екології та сталого розвитку, який проходить у столиці.

«Норми, які встановлюють вимоги щодо якості води та діють сьогодні в Україні, не виконуються в дуже багатьох випадках. Нашими спеціалістами встановлюються порушення на кожному другому перевіреному об’єкті. Україна втрачає питну воду – і це стосується всіх регіонів нашої держави. Тому зволікання недопустиме, ми маємо активізувати роботу по всім цим напрямам», - зазначила Владислава Магалецька.

Серед найпоширеніших порушень, які виявляються на об’єктах централізованого водопостачання - порушення облаштування та організації зон санітарної охорони артсвердловин, зношеність обладнання та мереж, відсутність виробничого лабораторного контролю води, яка надходить у водопровідну мережу, непроведення профілактичної промивки та дезінфекції водопровідних споруд тощо.

На переважній більшості об’єктів нецентралізованого водопостачання не проводиться щорічне планове обстеження колодязів, їх чищення, дезінфекція та знезараження питної води, не здійснюється періодичний контроль безпечності та якості питної води, відсутні санітарні паспорти або не визначений балансоутримувач.

Що стосується лабораторних досліджень, з початку року Держпродспоживслужбою досліджено більше 15 тисяч проб питної води централізованого водопостачання. Не відповідало гігієнічним нормативам 16% з них. Крім того, досліджено більше 3 тисяч проб питної води з нецентралізованих джерел водопостачання – відхилення встановлено майже у третині випадків. Найбільші показники відхилення проб питної води за санітарно-хімічними показниками встановлено у Миколаївській – 81%, Одеській – 72%, Херсонській – 79%, Запорізькій – 76% та Харківській – 63% областях.

За словами Владислави Магалецької, для того, щоб змінити ситуацію, необхідно максимально адаптувати законодавство України до європейських норм. Це стосується не тільки вимог до води, але й норм по використанню добрив та хімікатів. Також необхідно провести модернізацію мереж водопостачання та навести порядку у сфері їхнього використання. Крім того, потрібно провести реформу лабораторій, встановити дієві засоби контролю та збільшити відповідальність за порушення, що стосуються захисту водойм.

З початку 2021 року Держпродспоживслужба перевірила більше ніж 10 тисяч об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux