Полтавщина: забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в лютому 2023 року
опубліковано 01 березня 2023 року о 16:35

В умовах воєнного стану спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області здійснюють моніторинг санітарно-епідеміологічної ситуації. Спільно із об’єднаними територіальними громадами щоденно вивчають ситуацію щодо функціонування систем забезпечення життєдіяльності: водопостачання, водовідведення, енергозабезпечення, тощо.

Протягом лютого 2023 року спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь на території області не зареєстровано.

З метою недопущення поширення інфекційних захворювань, отруєнь серед внутрішньо переміщених осіб спеціалісти Головного управління щоденно проводять моніторинг дотримання вимог щодо облаштування місць тимчасового перебування переселенців. Станом на 01.03.2023 року в області задіяно 142 пункти. Протягом звітного періоду проведено 44 моніторингових відвідувань пунктів тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб. Особливу увагу під час обстежень звертали на організацію харчування, забезпечення людей питною водою, медичною допомогою, забезпеченість пунктів достатньою кількістю миючих та дезінфікуючих засобів, створення умов для дотримання особистої гігієни, дотриманням температурного режиму в приміщеннях, де перебувають переселенці. Також спеціалісти Служби звертають увагу на дотримання протиепідемічних заходів щодо попередження захворювань на COVID – 19.

За результатами моніторингових відвідувань суб’єктам господарювання надані пропозиції щодо усунення виявлених порушень, з працівниками закладів, де розташовані пункти тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, проведена роз’яснювальна робота щодо профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

Протягом місяця фахівці Головного управління обстежили 15 пунктів, де здійснюється збір та розподілення гуманітарної допомоги, 3 пункти приготування їжі для потреб територіальної оборони, 4 пункти незламності.

У лютому місяці фахівці Головного управління взяли участь у комісійній перевірці 7 об’єктів питного водопостачання, невідповідності виявили на 5 об’єктах. Керівникам об’єктів питного водопостачання надано пропозиції по усуненню виявлених недоліків під час роботи комісій.

Проведено роз’яснювальну роботу з питання попередження розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 на 596 об’єктах, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, аптечних закладах та інших об’єктах.

У лютому місяці фахівці Головного управління взяли участь у роботі групи Національного превентивного механізму та проведено обстеження державної установи «Полтавська установа виконання покарань (№ 23)» з

метою визначення безпечності утримання людей в умовах несвободи, у тому числі з урахуванням санітарного та технічного стану будівель та споруд.

Головне управління продовжує виконувати свою роботу по забезпеченню санітарного та епідемічного благополуччя населення в області у межах, визначених державою повноваженнях.

На малюнку зображено мікроорганізми
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux