На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Запорізькій облдержадміністрації обговорили епізоотичну ситуацію в області
опубліковано 29 січня 2024 року о 14:42

Під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслана Мовчана відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

Участь у заході взяли в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області — Головний державний ветеринарний інспектор Віталій Д`яков, директор Запорізької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Микола Дерев’янко, голови районних та міських адміністрацій, члени комісії (представники відповідних структур державних органів влади та правоохоронних відомств).

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби доповіли про епізоотичну ситуацію в Запорізькій області та виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Запорізькій області у 2023 році.

Зокрема було зазначено, що у 2023 році на території Запорізької області завдяки проведенню профілактичних протиепізоотичних заходів забезпечено благополуччя по гостроінфекційним захворюванням - таких як грип птиці, сибірка, бруцельоз та туберкульоз тварин, класична чума свиней.

Водночас, залишається напруженою епізоотична ситуація щодо сказу тварин на території області.

Так, у 2023 році на території Запорізької області зареєстровано 54 випадки сказу тварин (22-котів, 12-собак, 10-великої рогатої худоби, 6-лисиць, 2-коней,1- дрібної рогатої худоби, 1 випадок єнотовидної собаки), та оголошено 33 неблагополучні пункти. У порівнянні з 2021 роком - зареєстровано 13 випадків сказу, у 2022 - 3 випадки.

Ймовірною причиною ускладнення епізоотичної ситуації зі сказу на території Запорізької області є збільшення чисельності червоної лисиці на території області, внаслідок заборони проведення заходів з її регуляції користувачами мисливських угідь протягом останніх 2-х років. Після введення військового стану на території України, збільшилась міграція диких тварин з зони бойових дій на прилеглу територію, а також заборони на проведення пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу.

Враховуючи складну епізоотичну ситуацію стосовно сказу тварин, Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області вживає всіх можливих заходів щодо профілактики та боротьби з цим захворюванням. Зокрема, проводяться профілактичні щеплення домашніх м'ясоїдних та сільськогосподарських тварин; здійснюється епізоотологічний моніторинг – шляхом епізоотологічного обстеження, своєчасного виявлення спалахів хвороби та аналізу еізоотологічної ситуації; здійснюється карантинування та нагляд за тваринами при покусах чи ослиненні людей; проводиться роз'яснювальна робота серед населення про небезпечність сказу для людей і тварин. Водночас, для забезпечення контрольованої епізоотичної ситуації необхідно посилити та застосовувати більш комплексний підхід щодо профілактики сказу тварин, у тому числі щодо проведення кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних— зауважив в.о. заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області — Головний державний ветеринарний інспектор Віталій Д`яков.

Також члени Комісії розглянули та затвердили План протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Запорізькій області на 2024 рік.

Після обговорення питань, винесених на засідання, членами Комісії були прийняті відповідні рішення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux