На Запоріжжі фахівці Держпродспоживслужби надали пропозиції до 26 Генеральних та Детальних планів територій
опубліковано 11 вересня 2020 року о 16:27

10 вересня 2020 року відбулось чергове онлайн засідання архітектурно-містобудівної ради при Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації, де розглядалися Генеральні плани чотирьох сіл Михайлівського району Запорізької області. У нараді, як члени ради, прийняли участь фахівці Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Одним  із головних опонентів до розробників містобудівної документації виступило Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, з пропозиціями щодо обґрунтування обмежень санітарно-гігієнічного характеру для існуючих і запроєктованих підприємств ІІ-V класу шкідливості, дотримання режиму охорони джерел та об’єктів централізованого питного водопостачання, розташування кладовищ і полігону твердих побутових відходів з дотриманням обмежень санітарно-гігієнічного характеру для них, забезпечення акустичного режиму в населених пунктах тощо. Архітектурно-містобудівною Радою прийнято рішення щодо доопрацювання трьох  з 4-х розглянутих Генеральних планів.

При розгляді містобудівної документації та на засіданнях архітектурно – містобудівної ради, спеціалісти служби, особлива увага акцентується на актуальних питаннях, серед яких першочерговими є забезпечення населення питною водою в достатній кількості та гарантованої якості, забезпечення населених пунктів централізованими системами каналізації та наявності систем очищення господарсько-побутових і поверхневих стоків, модернізація існуючих та будівництво нових сучасних станцій по їх очищенню, організація належного планово-регулярного санітарного очищення, благоустрій території населених пунктів.

Постійно наголошуються питання  щодо розроблення заходів з охорони навколишнього середовища населених пунктів і зон рекреації, захисту від забруднення сельбищної території, земель сільськогосподарського призначення та водного фонду, дотримання вимог до водоохоронних зон водних об’єктів тощо.

Особливу увагу приділено визначенню та обґрунтуванню розмірів санітарно – захисних зон, у відповідності з вимогами чинного законодавства, забезпеченню охоронних зон інженерних об’єктів та комунікацій, комплексу природоохоронних заходів в межах санітарно – захисних зон, дотриманню нормативних вимог при розміщенні місць тимчасового відпочинку населення тощо.

Взагалі, за результатами розгляду проєктів містобудівної документації у поточному році, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби області надали фахові зауваження та пропозиції до 26 Генеральних та Детальних планів територій, з 38 розглянутих (68,4%).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux