30 липня, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, у режимі онлайн провели семінар-нараду на тему: «Підсумки роботи служби ветеринарної медицини області за І півріччя 2020 року та плани і перспективи на ІІ півріччя», у якій взяли участь начальники районних управлінь Головного управління, начальники державних лікарень ветеринарної медицини (далі-ДЛВМ), спеціалісти районних управлінь та ДЛВМ, які відповідають за протиепізоотичну роботу в районах, керівники державних лабораторій Держпродспоживслужби, перший заступник начальника Головного управління і фахівці відділу організації протиепізоотичної роботи.
У семінарі-нараді також взяв участь керівник Тернопільської філії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».
Перший заступник начальника Головного управління Володимир Богоніс, відкривши семінар-нараду, розповів про непрості умови, в яких довелося працювати фахівцям протягом І півріччя 2020 року, а також зауважив, що Служба успішно впоралася із більшістю поставлених завдань.
Зокрема він наголосив, що в області було забезпечено стабільне епізоотичне благополуччя, здійснювався державний інспекторський контроль та нагляд на підконтрольних об’єктах і було забезпечено проведення ветеринарно-санітарної експертизи при відновленні роботи ринків.
Разом з тим, Володимир Богоніс згадав і про недоліки, які були допущені в роботі, зокрема, у виконанні дохідної частини спеціального фонду Державного бюджету і перелічив установи, які допустили найбільше недовиконання, назвав системні порушення, допущені при видачі ветеринарних документів, порушив питання виконавської дисципліни.
Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків охарактеризував епізоотичну ситуацію в області за І півріччя 2020 року і навів перелік захворювань, які реєструвались в області за цей період.
Він наголосив, що найбільш небезпечною хворобою була африканська чума свиней, що виникла у свиногосподарстві фізичної особи-підприємця у Кременецькому районі, проте відзначив, що спільними зусиллями спеціалістів Кременецької РДЛВМ та Головного управління неблагополучний пункт було оздоровлено. Відзначив покращення епізоотичної ситуації в області щодо сказу, проте застеріг, що у наступному півріччі вона може погіршитись, оскільки в державі не проводилась весняна пероральна імунізація лисиць.
Характеризуючи виконання плану протиепізоотичних заходів, доповідач назвав райони, служби, які допустили безпідставне його недовиконання. Він довів учасникам накази і листи, які надходили з Держпродспоживслужби України та наголосив на вчасності подання інформації на їх виконання.
Також представники Відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби області розповіли про стан функціонування в області єдиної інформаційної системи з проведення протиепізоотичних заходів і перелічив райони, в яких служби ветмедицини незадовільно впроваджують дану систему. Учасникам заходу було нагадано про порядок видачі ветеринарно-санітарних паспортів на пасіки, обстеження та відбір біоматеріалу для лабораторних досліджень. Вказано на контроль за зберіганням і використанням біопрепаратів та деззасобів, отриманих за кошти Державного бюджету.
Заступник директора ТРДЛ Держпродспоживслужби Сергій Червінський доповів про стан діагностичної роботи за І півріччя. Він розповів про недоліки у питанні оформлення супровідних при відправці біоматеріалу в лабораторії, висвітлив стан виконання програми з профілактики та боротьби з сальмонельозом, наголосив на відборі патматеріалу і лабораторному контролі за епізоотичною ситуацією щодо туберкульозу та губкоподібної енцефалопатії.
Керівник Тернопільської філії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Борис Федорків охарактеризував ситуацію в області щодо ідентифікації і реєстрації тварин, вказавши на потребу проведення інвентаризації фактичної кількості тварин, відносно тих, що числяться в реєстрі та внесення у «сірий список» тих, які вибули з господарств.
Закриваючи семінар-нараду, Володимир Богоніс закликав учасників посилити роботу у ІІ півріччі 2020 року.