На Полтавщині вилучено з обігу 279 кг замороженої рибної продукції
опубліковано 18 березня 2020 року о 14:30

Фахівці Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області провели позаплановий захід державного контролю щодо виконання вимог припису, виданого за результатами попереднього заходу державного контролю, на потужності оператора ринку, що займається виробництвом та введенням в обіг рибопродукції. Під час перевірки зафіксовано низку порушень вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, зокрема:

- усі виробничі, підсобні приміщення, холодильні камери перебувають у незадовільному гігієнічному стані;

- низькотемпературна камера не задовольняє потреби потужностей: здійснюється хаотичне, невпорядковане зберігання замороженої рибної продукції;

- допущено зберігання рибної продукції в мішку на підлозі, без наявності піддона;

- вимоги щодо зберігання відходів не дотримуються, харчові відходи зберігаються у відкритій пластиковій діжці спільно з харчовими продуктами в низькотемпературній камері;

- персонал, який здійснює прибирання та дезінфекцію, не має відповідних знань та підготовки щодо дотримання відповідного  гігієнічного стану харчової потужності;

- не запроваджено процедури проведення коригувальних дій та запобіжних заходів з усунення попередньо встановлених невідповідностей.

Як наслідок, все це могло  призвести до перехресного забруднення готових харчових продуктів, розмноження патогенних мікроорганізмів та формування токсинів, що несуть загрозу для життя та/або здоров’я споживачів.

До того ж в оператора ринку в обігу перебувала заморожена рибна продукція, на яку відсутні підтверджуючі документи щодо походження: зокрема: лящ патраний - 142 кг, карась патраний - 68 кг, короп патраний – 69 кг.

Діяльність цього суб’єкта господарювання призупинено, з обігу вилучено  279 кг замороженої рибної продукції.

Оператору ринку видано припис про усунення виявлених порушень гігієнічних вимог щодо безпечності та якості харчових продуктів до встановленого терміну.

Враховуючи, що у визначений законодавством термін оператором ринку не в повному обсязі виконано припис, Держпродспоживслужба області наклала на суб’єкта господарювання 23,62 тис. грн штрафних санкцій за невиконання законних вимог щодо усунення порушень законодавства про харчові продукти.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux