На базі Відокремленого структурного підрозділу «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» пройшов симулятивний тренінг на тему «Профілактика та ліквідація спалаху ящуру». Захід об’єднав ветеринарних фахівців Київщини, представників управлінь агропромислового розвитку Київської обласної та районих державних військових адміністрацій, ДСНС, Національної поліції, господарств, які утримують ВРХ, викладачів та студентів.
«Ящур — це серйозна загроза для тваринництва та економіки країни. Саме тому надзвичайно важливо бути готовими діяти злагоджено та без зволікань. Такі міжвідомчі тренінги формують не лише знання, а й чітке розуміння ролі кожного учасника процесу у запобіганні поширенню захворювання», — зазначив заступник Голови Держпродспоживслужби Володимир Кустуров.
Семінар складався з двох частин — теоретичної та практичної. У теоретичній частині учасники розглянули клінічні ознаки захворювання, порядок відбору зразків для діагностики, актуальну епізоотичну ситуацію щодо ящуру в країнах ЄС, а також ключові заходи біобезпеки для запобігання його поширенню.
Вітаючи учасників заходу Володимир Альохін, директор Немішаївського коледжу, зазначив: "Сьогоднішній тренінг з ліквідації ящуру є свідченням нашої спільної відповідальності за забезпечення епізоотичного благополуччя Київщини та всієї України. Ми пишаємося тим, що наш коледж став центром для такого актуального навчання, яке не лише підвищує кваліфікацію діючих ветеринарів, але й надихає та готує нове покоління ветеринарних фахівців. В коледжі ми тісно поєднуємо теорію і практику, тому для наших студентів - майбутніх ветеринарів можливість спостерігати за роботою досвідчених професіоналів є безцінним досвідом. Переконаний, що отримані знання та відпрацьовані навички стануть міцним фундаментом для ефективної профілактики та швидкого реагування у разі виникнення загрози».
Практична частина тренінгу проводилася на базі навчально-виробничої лабораторії коледжу «Тваринництво» і була присвячена відпрацюванню дій у змодельовані ситуації спалаху хвороби: від виявлення підозрілого випадку до запровадження карантинних обмежень і координації дій між службами. Учасники змогли закріпити знання в умовах, максимально наближених до реальних.
«37 років тому назад був зареєстрований останній випадок ящуру в Україні. Наразі є високі ризики занесення з країн ЄС. Наша задача - бути готовими до дій з ліквідації. Спільно з колегами Нацполіції, ДСНС та науковцями ми опрацювали алгоритм дій. Тільки спільні зусилля зупинять поширення хвороби», - підкреслив Микола Сонько, Головний державний інспектор ветеринарної медицини в Київській області.
Організаторами заходу виступили Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області та ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» за участі європейського проєкту EU4SaferFood.
Проведення симулятивного тренінгу стало черговим кроком у підвищенні кваліфікації ветеринарних фахівців Київщини та підтвердило їхню готовність до ефективної боротьби з потенційними загрозами у сфері ветеринарної медицини.