На Херсонщині запрацює унікальна пересувна лабораторія моніторингу навколишнього середовища та впливу хімічних факторів
опубліковано 28 лютого 2020 року о 17:43

28 лютого 2020 року заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький під час його робочого візиту до Херсонщини ознайомився з роботою унікальної пересувної лабораторії моніторингу навколишнього середовища та впливу хімічних факторів.

За словами керівника Херсонської регіональної державної лабораторії ім. Професора Л.С. Ценковського Держпродспоживслужби Віталія Дериведмедя, необхідність у подібній лабораторії виникла після того, як у 2018 році прилеглі до окупованого Криму райони Херсонщини почали страждати від викидів невідомих речовин від заводів, які розташовані на тимчасово окупованих територіях. Тому в 2019 році Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області придбало пересувну лабораторію моніторингу параметрів забруднення навколишнього середовища.

Лабораторія може працювати без підживлення протягом доби. Її велика перевага в тому, що не потрібно зразки везти кудись для дослідження. Усі необхідні виміри та досліди можна робити одразу на місці та передавати дані на відстані. У січні-лютому 2020 року спеціалісти Херсонської регіональної державної лабораторії ім. професора Л.С. Ценковського пройшли курс навчання по проведенню досліджень на обладнанні, яким оснащена лабораторія.

Прилади, якими укомплектована пересувна лабораторія, відповідають сучасним  технічним вимогам і методикам контролю параметрів довкілля, прийнятим в ЄС, українським санітарно-екологічним нормативам, мають декларацію про відповідність технічному регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.

Маючи таке оснащення, спеціалісти Херсонської регіональної державної лабораторії, можуть виїжджати на місця для оперативного з’ясування та виявлення наступних причин забруднення довкілля:

• в атмосферному повітрі: пил (речовини у вигляді суспендованих твердих частинок), діоксид сірки,  оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід, фенол, сірководень, вуглеводні, аміак, бензол, толуол, етилбензол, ксилоли, озон;

• у воді: наявність нафтопродуктів, фосфатів, амонію, нітратного азоту, нітритного азоту, хлору вільного, хлору загального, сульфатів, заліза загального.

Херсонщина вважається аграрною областю, і все більше місцевих підприємств починають відкривати  для себе європейські ринки. Відповідно, і продукція на експорт має відповідати певним європейським стандартам. У зв’язку з новими вимогами деяких країн до фітосанітарного стану рослинної продукції, що ввозиться до них, важливим є проведення діагностики в період вегетації – до збору врожаю. З 2019 року «Херсонська обласна фітосанітарна лабораторія» використовує найсучасніший метод ідентифікації небезпечних карантинних організмів – імуноферментний аналіз ELISA. За словами керівника лабораторії Миколи Руденка, його фахівці можуть перевірити якість та наявність шкідників не лише зібраного врожаю, але й посадкового матеріалу.

Також у рамках свого візиту на Херсонщину Тарас Висоцький ознайомився із роботою Антонівської загальноосвітньої школи №21, яка є ледь не єдиною «зеленою» школою в Україні. За грантові кошти від Фінляндії, у навчальному закладі за 5 місяців звели з нуля новий корпус, у якому зараз розміщується молодші класи. Унікальність школи в тому, що під час будівництва використовувалися виключно екологічні матеріали, а енергію та опалення школа отримує від сонячних батарей. Тарас Висоцький передав директорці закладу інформаційні матеріали щодо профілактики зараженням коронавірусом.

Наостанок Тарас Висоцький ознайомився з роботою одного з підприємств з переробки томатів. Для отримання гарних врожаїв, підприємство використовує систему зрошення. Проте воду бере не лише з каналів: поля поливають і водою, яка випаровується із томатів під час виготовлення томатної пасти.

"Херсонщина мене приємно здивувала. Я побачив багато цікавих проектів, які вже реалізуються в області. І які, на мою думку, треба поширити на всю Україну. Головне, аби в людей було бажання та активна позиція", – наголосив Тарас Висоцький за результатами візиту.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux