Контроль застосування трансжирних кислот: представники Держпродспоживслужби та ВООЗ обговорили подальші спільні кроки
опубліковано 12 квітня 2023 року о 17:08

В рамках технічної підтримки ВООЗ, зокрема щодо місії моніторингу трансжирних кислот у харчових продуктах, 11 квітня відбулась чергова зустріч представників Держпродспоживслужби з експертами та консультантами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на якій були обговорені подальші спільні кроки стосовно розбудови спроможності лабораторного потенціалу дослідження трансжирів та забезпечення Європейських стандартів в галузі виробництва в Україні.

Варто зазначити, що в рамках початкового етапу ініціативи щодо розбудови спроможностей лабораторної мережі на території України з метою виконання її національних та міжнародних угод, в минулому році ВООЗ було проведено дистанційне дослідження до якого було залучено 8 лабораторій на різних територіях України щодо визначення їх спроможностей.

Експерти ВООЗ наголосили на важливості, з огляду на міжнародний досвід, оцінки на місцях розміщення об’єктів із проведенням більш глибинної аналітики по спроможності лабораторій і запевнили в готовності ВООЗ допомогти місцевим структурам, службам і лабораторіям підготуватися до застосування цих протоколів або адаптуватися належним чином, аби вони мали змогу дотримуватися цих протоколів.

В свою чергу фахівці Держпродспоживслужби надали інформацію експертом ВООЗ про хід роботи в рамках цього проекту та про нормативно-законодавчі акти Україні у зазначеній сфері, наголосили на важливості впровадження протоколів та вмінні правильно робити моніторинги для попередження порушення у цій сфері. Також підкреслили необхідність у навчанні державних інспекторів та отриманні знань задля запровадження моніторингу в частині заходів державного контролю і знань, пов’язаних з відбором зразків. Було висловлено сподівання, що за допомогою ВООЗ буде реалізована можливість створити відповідні умови задля здійснення моніторингу, особливо завдяки технічній та фінансовій підтримці з боку ВООЗ.

Зазначимо, що вже на поточному тижні заплановано візити до низки уповноважених лабораторій і за їх підсумками представники ВООЗ мають намір визначити інфраструктурні та технічні питання, які необхідно розвивати і визначитись, яка саме допомога має бути надана.

На малюнку зображені учасники заходу
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux