Харківщина: інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах області станом на 13 квітня 2023 року
опубліковано 13 квітня 2023 року о 09:58

Упродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області в посівах озимої пшениці було відмічено наявність мишоподібних гризунів за чисельності 1,0 – 2 колонії на гектарі за поширеності 58%; на неорних землях їх чисельність становила 1,0 колонія на гектарі за поширеності 100%.

Подальший розвиток мишоподібних гризунів значною мірою визначатимуть погодні умови. Зокрема, стабільна температура повітря, ріст пшениці, ріпаку й багаторічних трав, сприятимуть життєдіяльності гризунів.

За наявності 3 – 5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

Розпочався вихід жуків піщаного мідляка на поверхню ґрунту та заселення ним 55% посівів озимої пшениці за чисельності 0,6 – 2 екз. на кв. м та полів під посів соняшнику за чисельності 1,0 – 2 екз. на кв. м.

Заселення посівів озимих зернових озимою совкою відмічено за чисельності гусениць 0,5 – 1 екз. на кв. м. Поширеність шкідника склала 25%.

У полезахисних лісосмугах розпочалось пробудження та поява на поверхні лісової підстилки клопів шкідливої черепашки за чисельності 1,0 – 2 екз. на кв. м.

У посівах озимих зернових колосових культур відмічене заселення смугастими хлібними блішками на 42% площ за чисельності блішок 2,2 – 6 екз. на кв. м.

Осередково в посівах озимих зернових відмічені злакові п’явиці за чисельності 1,0 – 2 екз. на кв. м на 14% площ.

За теперішніх гідротермічних умов відбувається інфікування озимої пшениці кореневими гнилями, септоріозом та борошнистою росою, якими охоплено відповідно 70, 56 і 14% площ та уражено 1,0-3% рослин.

Надалі, враховуючи наявний запас інфекції, слід очікувати зростання розвитку вищезазначених та інших хвороб.

З метою обмеження поширення комплексу хвороб озимих зернових культур необхідно вжити комплекс агротехнічних заходів, а в разі необхідності обробити посіви дозволеними до використання фунгіцидами. Економічний поріг шкідливості по септоріозу та борошнистій росі становить 3-5%, кореневих гнилях – 5% уражених рослин на початку вегетації.

Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux