Упродовж 2025 року фахівці Держпродспоживслужби забезпечували здійснення державного фітосанітарного контролю та нагляду з метою недопущення занесення і поширення карантинних організмів, збереження фітосанітарного стану території області та виконання міжнародних фітосанітарних вимог.
Під час ввезення об’єктів регулювання з-за кордону у 2025 році доглянуто:
Порушень фітосанітарних вимог України при імпорті не виявлено.
При здійсненні експортних операцій з області доглянуто:
На експортні вантажі видано 7 094 фітосанітарних сертифікати.
У межах України у 2025 році видано:
• 56 карантинних сертифікатів на 494 тонни продовольчих, фуражних і технічних матеріалів;
• карантинні сертифікати на 10 000 штук новорічних ялинок.
На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.05.2024 № 1640 провели реєстрацію осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання.
До загального реєстру включили 508 суб’єктів господарювання, з них 27 осіб здійснюють діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу.
З метою своєчасного виявлення вогнищ регульованих шкідливих організмів, організації заходів боротьби з ними та запобігання їх поширенню, спеціалісти управління спільно з представниками сільськогосподарських підприємств, установ та організацій проводили систематичні обстеження території області.
Упродовж 2025 року державні фітосанітарні інспектори:
У 2025 році запроваджено карантинний режим на:
Скасовано карантинний режим на:
На території області обмежено поширення карантинних організмів на таких площах:
Здійснення комплексу фітосанітарних заходів сприяє збереженню фітосанітарного благополуччя області, підвищенню рівня захисту рослин та забезпеченню дотримання вимог міжнародної торгівлі.




