Інформаційне повідомлення про стан розвитку та поширення основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у Дніпропетровській області станом на 16.11.2023 року
опубліковано 16 листопада 2023 року о 15:33

Метеорологічні умови

У другій декаді листопада прийшло незначне похолодання з дощами, туманами та поривами вітру. Максимальна температура повітря підвищувалася до 12° тепла, мінімальна температура повітря знижувалась до 0°, поверхня грунту у цей час охолоджувалася до 1° морозу.

Сума опадів за звітний період становила 26 мм. Агрометеорологічні умови були сприятливі для росту та розвитку озимих культур.

Фенологія культур

Озима пшениця – кущення; озимий ріпак – розетка.

Шкідники та хвороби озимої пшениці й озимого ріпаку

Зниження температури повітря сприяло неактивному доживленню шкідників на озимих культурах.

Личинки хлібної жужелиці виявлені на 11% обстежених площ посівів озимої пшениці, посіяної по стернових попередниках. Середня чисельність личинок - 0,2екз./м², максимально - 2. За віковим складом личинки ІІ віку становлять 47%, ІІІ – 53%.

Озима совка ІІ покоління. Гусениці шкодять на 27% обстежених площ озимих культур. Середня чисельність гусениць - 0,3 гус./м², максимально -2, пошкоджено у середньому 1,5% рослин, максимально – 3. За віковим складом гусениці ІУ віку становлять12%, У - 53% та УІ -35%.

Хвороби озимих культур

Дощова та туманна погода, зменшення сонячних днів сприяють незначному поширенню хвороб.

Борошниста роса. Хвороба виявлена на 29% обстежених площ посівів озимої пшениці, уражено у середньому 2,5% рослин, максимально – 5%, розвиток хвороби – 1%.

Септоріозом уражено 23% обстежених площ посівів озимої пшениці, у середньому –1,6% рослин. Розвиток хвороби –1%.

Кореневі гнилі виявлені на 6% обстежених площ посівів озимої пшениці, уражено у середньому 0,5% рослин, розвиток хвороби – 0,5%.

Пероноспорозом уражено 35% обстежених площ посівів озимого ріпаку, у середньому - 2,5% рослин, максимально - 5%. Розвиток хвороби - 1%.

Білою плямистістю уражено 27% обстежених площ посівів озимого ріпаку, у середньому - 2,2% рослин, максимально - 5%, розвиток хвороби - 1%.

Мишоподібні гризуни

Для мишоподібних гризунів погодні умови сприятливі для подальшого активного переміщення та живлення на сільськогосподарських угіддях. При обстеженні спостерігається незначне збільшення житлових нір та колоній.

Шкідники заселили 38% площ озимої пшениці становить. Середня чисельність гризунів - 1,3кол./га з 1,5 житлової нори, максимально - 3кол./га з 3житловими норами.

На посівах озимого ріпаку шкідниками заселено 39% обстежених площ, середня чисельність становить 1,4 кол./га з 1,5 житлової нори, максимально - 3кол./га з 4 житловими норами (на крайових смугах).

На багаторічних травах заселено 100% обстежених площ, середня чисельність колоній шкідників – 1,8 кол./га з 2 житловими норами, максимально - 4кол./га з 5 житловими норами.

На неорних землях мишоподібні гризуни виявлені на всіх обстежених площах, середня чисельність колоній становить 2,3кол./га з 2,4 житлової нори, максимально – 6 кол. з 4 житловими норами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux