Мешканці Туманного альбіону ласують плодами з херсонських полів.
Тільки перевагу вони надають не великим гарбузам, а певному сорту – Хантер. Його плоди невеликі за розмірами, у них дуже мало насіння, вони мають мускатно-горіховий смак. Їх використовують в кулінарії, роблять соки, навіть вживають у сирому вигляді. Через розміри їх набагато легше транспортувати.
До гарбузів на експорт жорсткі вимоги - вони мають бути у формі діжечки або так званої лампочки, однорідного кольору, без механічних пошкоджень чи пошкоджень шкідниками. Навіть довжина хвостика має значення, бо якщо він буде задовгий, то під час транспортування буде пошкоджувати інші плоди.
Продукція, яка не пішла на експорт, реалізується у супермаркетах по всій країні.
Гарбуз – культура вибаглива. Навіть мінімальний мороз може згубити рослину. Але для гарного врожаю потрібні не лише сприятливі кліматичні умови. Треба ще слідкувати за здоров’ям рослин, аби шкідники їх не пошкодили. Для цього фітосанітарні інспектори Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області контролюють підприємства, які займаються вирощуванням овочів і фруктів.
Фітосанітарні інспектори слідкують за розвитком рослин від самого початку, які добрива вносять, як борються зі шкідниками. Продукція проходить обстеження у Херсонській обласній фітосанітарній лабораторії. Там перевіряють чи є у продукції шкідники або якісь хвороби, та надають відповідні сертифікати. Тобто вся продукція безпечна для споживачів. – зазначає начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Лариса Коломієць.
Усього з початку 2020 року з Херсонщини на експорт відправили 267,5 т гарбузів, у 2019 році цей показник склав 781 т.