Фітосанітарні інспектори Житомирщини сприяють нарощенню обсягів експорту
опубліковано 29 січня 2021 року о 16:33

Задля запобігання занесенню та поширенню відсутніх на території деяких країн певних шкідливих організмів, кожна країна світу – відповідно до міжнародних угод має право регулювати ввезення рослин, рослинних продуктів й інших регульованих об'єктів.

На сьогодні є світова тенденція, що деякі країни світу з метою дотримання фітосанітарних вимог, окрім огляду продукції рослинного походження безпосередньо перед відправкою вимагають додаткових обстежень в період вегетації з метою встановлення вільних ділянок та місць виробництва вільних від окремих шкідливих організмів. Зокрема, вимоги щодо експорту деяких рослин та продуктів рослинного походження із зон, ділянок та місць виробництва вільних від регульованих шкідливих організмів встановлюють країни Євросоюзу, Євразійського Економічного Союзу, КНР, Туреччина.

Тому, одним з важливих напрямків роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області є проведення в період вегетації обстежень господарств Житомирської області на встановлення їх фітосанітарного стану та на  відповідність міжнародним фітосанітарним вимогам.

При експорті рослин та рослинницької продукції державними фітосанітарними інспекторами  Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області оформлено 19 844 фітосанітарних сертифікатів.

У період вегетації в 2020 році державними фітосанітарними інспекторами було обстежено 10 840,0  га  земель с/г призначення та лісового фонду, а також, 23 240 м місць зберігання об’єктів регулювання. При цьому  було використано 470 феромонних пасток на 26 видів шкідливих організмів.

У зв’язку з тим, що Житомирська область має значний запас лісу, а лісистість Житомирщини одна з найбільших в Україні найбільший обсяг роботи державних фітосанітарних інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській  області припадає саме на обстеження лісу та лісопродукції.  Так в 2020 році інспекторами було оглянуто 1,2 млн. м. куб та  326,4 тис. м. кв.  лісопродукції,  що відправлялась на експорт в різні країни світу.

У 2020 році фахівцями управління в період вегетації в 2020 року проведено обстеження та присвоєно офіційний статус місць виробництва вільних від регульованих та інших шкідливих організмів 59 ділянкам на 8326,2 га. А саме: ячмінь, соя, кукурудза (відповідно вимогам КНР), пшениця, жито, кукурудза, картопля (відповідно вимогам країни Євразійського економічного союзу), троянда, для укорінення та посадки (відповідно вимог країн Євросоюзу). Крім того, з метою підтримання статусу  спеціалістами  управління обстежено 11 ділянок, 252,2 га,  З яких: лохина, картопля, часник, саджанці (відповідно вимогам країни Євразійського економічного союзу), лісонасадження (відповідно вимогам Туреччини), томати тепличні (відповідно вимог країн Євросоюзу).

На виконання Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої, кукурудзи та ячменю з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки, в 2020 році фахівцями управління  проведено обстеження місць вирощування, з яких планується експорт об’єктів регулювання до КНР, а саме кукурудзи – 25 620,0 га, сої – 3593,6 га та ячменю – 203,3 га. А також, обстежено місця зберігання цієї продукції, а це- 10 2430,7 м.кв. 

Крім того, дане обстеження є необхідним для можливості  експорту сільськогосподарської продукції (у тому числі картоплі) до ряду країн світу. Враховуючи вимоги країн імпортерів та з метою недопущення перешкоджання міжнародній торгівлі, щоб Україна була конкурентоспроможною на світовому ринку, - для експортерів сільгосптоварів є принциповим проведення в період вегетації обстежень та встановлення статусу виробничої ділянки та місць виробництва вільних від шкідливих організмів.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux