Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області провели симуляційне ризик-орієнтоване інспектування господарства з виробництва молока
опубліковано 01 грудня 2023 року о 17:41

29 листопада 2023 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (далі – QFTP) провели симуляційне ризик-орієнтоване інспектування на потужностях господарства з виробництва молока ФГ «Перлина Турії» з метою поширення знань щодо останніх вимог законодавства в молочному секторі, необхідності впровадження програми контролю сирого молока та покращення практичних навичок фахівців регіонального рівня.

У заході взяли участь 17 фахівці обласного та районного рівнів Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

З метою теоретичної підготовки перед практичним етапом всі учасники пройшли курс дистанційного навчання «Ризик-орієнтоване інспектування операторів ринку молока і молочних продуктів», який був підготовлений за підтримки QFTP та розміщений на платформі Держпродспоживслужби.

Тренером для проведення симуляційного інспектування виступила головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та кормів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Катерина Коровіцька, яка брала участь у тренінгу тренера на тему «Ризик-орієнтоване інспектування операторів ринку молока і молочних продуктів» з 15 по 19 травня 2023 року у м. Вінниця, що був організований QFTP.

Під час заходу провідний лікар ветеринарної медицини Турійського відділу здійснення протиепізоотичних та лікувально-профілактичних заходів Ковельської районної державної лікарні ветеринарної медицини Сергій Пшонік, уповноважений на здійснення відбору зразків, продемонстрував процедуру відбору зразків відповідно до стандартної операційної процедури щодо відбору зразків сирого молока для визначення кількості соматичних клітин і загального бактеріологічного забруднення, а також оформлення акта відбору зразків сирого молока, його реєстрацію у інформаційно-комунікаційній системі Держпродспоживслужби «Молочний модуль» (далі - ММ) та надсилання до уповноваженої лабораторії через ММ.

За результатами участі у симуляційному інспектуванні державні інспектори та уповноважені ветеринари отримали сертифікати.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області та команда QFTP висловлюють вдячність за допомогу в організації та проведенні симуляційного інспектування керівнику ФГ «Перлина Турії» Володимиру Яренчуку та всім залученим фахівцям господарства.

Проведення симуляційних інспектувань в кожній області підготовленими тренерами - це один із найважливіших етапів погодженої керівництвом Держпродспоживслужби концепції проведення регіональних тренінгів для фахівців Держпродспоживслужби та уповноважених ветеринарів щодо ризик-орієнтованого інспектування господарства з виробництва молока, що сприяє вдосконаленню національної системи контролю за безпечністю молока і молочних продуктів та наближенню до вимог ЄС. У наступному році QFTP продовжить підтримувати головні управління Держпродспоживслужби у проведенні аналогічних заходів.


Цей захід проводився за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org та за участі Держпродспоживслужби.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux