Комплекс заходів на виявлення зараження сільськогосподарських угідь шкідниками та хворобами розпочато з 15 вересня. Проводяться вони (відповідно до Закону України «Про захист рослин») у базових та інших господарствах області з метою розробки прогнозу фітосанітарного стану агроценозів, визначення обсягів захисту посівів від шкідливих організмів та потреби у засобах захисту рослин на наступний рік.
Ґрунтові розкопки проводяться щорічно з метою визначення видового складу, щільності та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті. Личинки деяких шкідливих фітофагів (коваликів, хрущів та інших пластинчатовусих) розвиваються в ґрунті 2 і більше років. Гусениці озимої та інших підгризаючих совок, личинки хлібної жужелиці можуть наносити значні пошкодження за менш тривалі періоди.
Тож фітосанітарні інспектори мають змогу встановити чисельність ґрунтових шкідників, а також обстежити посіви сільськогосподарських культур та інших угідь для виявлення заселеності мишоподібними гризунами, зимуючого запасу шкідників польових культур та багаторічних насаджень.
У разі виявлення підвищеної (вище за рівень економічного порогу шкодочинності – ЕПШ) чисельності шкідливих організмів, керівникам господарств надаються відповідні рекомендації щодо захисту рослин.
Якісне проведення осінніх ґрунтових і візуальних обстежень сільськогосподарських угідь дає змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів у наступному році та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин задля мінімізації негативної дії шкідливих організмів на врожаї.
Осінні розкопки та обстеження триватимуть в області до 15 жовтня.