До уваги споживачів та суб’єктів господарювання: оновлено Переліки лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації!
опубліковано 29 лютого 2024 року о 09:00

27 лютого 2024 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2024 № 279 (зі змінами відповідно до наказу МОЗ від 26.02.2024 № 329), яким затверджено Переліки лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 12 лютого 2024 року.

Одночасно, втрачає чинність наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21 серпня 2023 року № 1495 «Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року».

Повідомляємо, що Національна служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій медичного обслуговування населення здійснює реімбурсацію лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів, цукрового та нецукрового діабету, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, лікарських засобів для осіб у посттрансплантаційному періоді, лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах паліативних пацієнтів, що потребують знеболення та медичних виробів для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу.

До Переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, включено 489 препаратів, в тому числі 68 препаратів інсуліну та 9 позицій комбінованих лікарських засобів. При цьому, 185 препаратів із зазначеного Переліку є безкоштовними.

До Переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, включено тест – смужки для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу (43 позиції препарату). При цьому, 2 позиції із зазначеного Переліку є безкоштовними.

Звертаємо увагу, що реалізація лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації та закуплені до дати затвердження МОЗ оновлених переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, та переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюється за цінами та у порядку, що застосовувалися до дати затвердження МОЗ зазначених переліків, протягом 30 календарних днів з дати початку їх дії.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux