Держпродспоживслужба Запоріжжя нагадує про обов'язкове дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення
опубліковано 28 квітня 2023 року о 11:35

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області  на виконання вимог Уряду продовжує здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення реалізації державної політики у сфері контролю за державними  регульованими цінами на товари, що мають істотну соціальну значущість.

Так, протягом 1 кварталу  2023 року контроль за  дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування роздрібних цін на соціально значущі товари забезпечувався шляхом здійснення превентивних заходів впливу: а саме проведено 1888 цінових спостережень в об’єктах роздрібної торгівлі (в крамницях, на ринках, автозаправних станціях тощо), також розповсюджувалися пам’ятки щодо державного регулювання цін.

Під час здійснення цінових спостережень були виявлені випадки встановлення суб’єктами господарювання роздрібних цін на окремі продовольчі товари, які мають істотну соціальну значущість (хліб житньо-пшеничний, батон, борошно пшеничне вищого сорту,  олію соняшникову рафіновану, тушку курячу та четвертину тушки курячої), із застосуванням  завищених рівнів торговельних надбавок, що є порушенням п. 4112 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236.

У разі виявлення випадків встановлення суб’єктами господарювання роздрібних цін на такі товари із застосуванням завищених рівнів торговельних надбавок з відповідальним особами суб’єктів господарювання проводилась роз’яснювальна робота відносно обов’язковості  дотримання вимог чинного законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, за результатами якої роздрібні ціни знижено до економічно обгрунтованого рівня.

Нагадуємо, що для суб’єктів господарювання обов’язковим є дотримання вимог законодавства  щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, встановлених постановами  Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 та від 09.12.2020 № 1236.

До переліку таких товарів включено наступні продукти харчування вітчизняного виробництва: крупу гречану, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, вермішель з борошна пшеничного вищого сорту, молоко пастеризоване у плівці жирністю 2,5%, яйця курячі категорії С1, хліб житньо-пшеничний, батон, тушку курячу, четвертину тушки курячої, воду мінеральну негазовану, масло вершкове жирністю 72,5 %, олію соняшникову рафіновану, а також бензини марок А-92 та А-95 та дизельне пальне.

Звертаємо увагу на те, що за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін чинним законодавством передбачена відповідальність, а саме застосування до суб’єктів господарювання-порушників адміністративно-господарських санкцій відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на винних осіб відповідно до ст.1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Шановні суб’єкти господарювання! Дотримуйтесь діючих норм законодавства щодо державного регулювання цін на товари, що мають соціальну значущість для населення!

Шановні споживачі! У разі виникнення сумнівів щодо правильності формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, для захисту та відновлення порушених прав Ви маєте право звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в вашій області.

на малюнку - жінка з папкою в супермаркеті на малюнку - жінка з папкою в супермаркеті біля полиць з борошном на малюнку - жінка з папкою в супермаркеті біля прилавку з овочами на малюнку - чоловік з папкою в магазині біля полиць з хлібом
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux